Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SM vagy sem? Vélemények,...

SM vagy sem? Vélemények, tapasztalatok? Többi lent

Figyelt kérdés
2007 ben SM-et diagnosztizáltak nálam 16 évesen. 2 évig infúziós kúra, steroid löket, gyógyszeres kezelés. 2009 ben 80% os végtagataxiával kórházba kerültem. Találtak a gerincemen (6-8 csigolya) egy daganatot, amit meg kellett műteni, csigolyáimat platinázták. Visszaellenőrizték a gyulladásos gócokat az agyamban. Eltüntek. Zárójelentésemen obs. ad. SM szerepel. Pár hte ugyanazokat a tüneteket produkálja a szervezetem, mint amikor SM re kezeltek. Végtaggyengeség, lábbizsergés, látásromlás.. hétfőn megyek az orvosomhoz. Kétségbe vagyok esve.. vélemények?? Válaszokat köszönöm: 24 éves 2 csodaszép kisfiú édesanyja :)
2015. júl. 29. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

tudtommal a sclerosis multiplex nem gyógyitható, gondolom majd csinálnak megint egy MRt, abbol kiderül.

itt senki nem fog tudni diagnosztizálni, nem értem miért tetted fel ezt a kérdést, gyanitom csal ki akartad adni magadbol a bánatod, szurkolok.

2015. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt SM-es barátom. Úgy tudom, az SM nem gyógyítható, de egyes fajtái jól szinten tarthatóak. Ő jógázott és megcsinálta az angolspárgát. Még nagyon fiatal vagy, ne add fel, sportolj és küzdj, ez a legtöbb, amit tehetsz, így ki lehet tolni a lebénulási időt hosszabbra, van aki 50-60 éves koráig szinten tartja a betegséget. Az is lehet, hoyg félrediagnosztizáltak. A lényeg, hogy akarj élni és oldd meg a lelki problémáidat, hogy a tünetek is távozzanak.
2015. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sokan meditációval, jógával, egészséges, cukormentes táplálkozással jól kordában tudják tartani ezt a betegséget. Próbálj utánanézni. Nyilván ez nap mint nap erőfeszítést igényel, de vannak olyan esetek, ahol javulás következett be. Teljes gyógyulásról nem hallottam, de hosszú távon fenntartható jó életminőségről igen.
2015. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást, kedves szavakat! Legyen szép napotok! :)
2015. júl. 29. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
csináltass lyme tesztet
2015. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!