Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HPV! LR/6 a hpv szürésem...

Bödör Ferenc kérdése:

HPV! LR/6 a hpv szürésem eredménye kinek van hasonló eredménye? Mennyire sulyos ez az érték?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Alacsony kockázati tényezőt jelent!
2010. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért nem az orvostól kérdezed. Ő tudja neked korrekten elmondani. Amikor megjött az eredményed meg kellett volna kérdezned, hogy: "doktor úr/nő, ez most mit jelent? Mennyire súlyos ez? Milyen következményekkel jár? Mi a teendő? Hidd el, hogy nem fog elküldeni a csudába, ha ezeket megkérdezed, hiszen mégiscsak a te egészségedről van szó.

Ezzel most nem bántani akarlak, sok ember van hasonlóképp, hogy egyszerűen nem merik megkérdezni az orvost és nem értem, miért. Hiszen nála korrektebben senki nem tudja elmondani.

Az persze megint más, ha már tisztában vagy ezekkel a dolgokkal és arra vagy kíváncsi, hogy van-e más hasonló helyzetben, és ő hogyan élte meg, vagy milyen kezelést kapott, meggyógyult-e, stb... De mindezek előtt az orvossal kéne megbeszélned az aggályaid, mert sokminden személyenként eltérő lehet...

Remélem nem bántottalak meg.


Egyébként a HPV 16 és 18 típusú vírusok felelősek nagyrészt a méhnyakrák kialakulásában. A HPV 6 általában jóindulatú genitális szemölcsök kialakulásáért felelős (az esetek kb. 90%-ában), de ha a fertőzöttség éveken keresztül fennáll, kb 10%-ban okozhat komolyabb gondot.

Én ennyit tudok róla mondani. Remélem valamennyire segítettem.

2010. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv! Tényleg alacsony kockázati csoportba tartozó virus tipus, de azért szépen és gyorsan lehet adogatni tovább. A szamölcseidet egyébként condyloma-nak hívják- A kezelés lehet gyógvyszeres és lézeres, valamint fagyasztásos. A kezelés idején gumi, gumi. Ja és a partnernek is nagy valószinűséggel van. Tehát őt is kezelni kell.

Üdv

2010. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!