Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV fertőzés egymás utáni...

HIV fertőzés egymás utáni ivásból?

Figyelt kérdés
Egy HIV fertőzött ismerősöm kérésre ivott egy palack üdítőmből, később még én is ittam belőle... Persze az, hogy az adott személy HIV fertőzött később mondta el. Ilyen úton bekerülhetett-e a szervezetembe a fertőzés? Olvastam utána a neten, de egyik weboldal szerint kerülhet, másik szerint nem kerülhet ilyen módon a szervezetbe HIV fertőzés. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2015. aug. 9. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenhol azt hallani hogy nem. Még a sexnél sem mondják 100%ra, csókolózásnál meg akkor terjed, ha esetleg sebes a száj vagy olyan heves a csók hogy apró seb keletkezik.
2015. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bár régi kérdés, de hátha valaki olvassa: egyértelműen nem a válasz. A közös üvegből ivás során legfeljebb a HIV fertőzött nyálával érintkezhetsz, az pedig nem fertőz. Ami igen: a vér, az ondó, a hüvelyváladék és az anyatej.
2017. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!