Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hónaljamban megjelent egy...

A hónaljamban megjelent egy piros folt, és nagyon érzékeny égető érzés ha hozzér valami. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
nemhiszem h gomba.. inkább arra tippelek h az izzadás okozta..
2010. márc. 9. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem gomba?
2010. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Számos szővődmény kialakulásával járhat együtt a cukorbetegség.Többek között gombás megbetegedésre is hajlamosithat, igy a test higiénére fokozottan kell ügyelniA megvastagodott köröm, hámló talp vagy tenyér illetve nők esetében a hónalj környékén kialakuló piros foltok egyértelműen cukorbetegségre utalnak. A cukorbetegségben szenvedők könnyebben kapják el a gombás fertőzéseket annak is a sarjadzó formáját, a candidát.Fokozottabb odafigyelést igényel ezen testrész, fürdéskor, strandon, szaunában.
2010. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem kell rögtön gombára gondolni. A borotválástól, epilálástól könnyen begyulladhat a bőr és nagyon viszket. Ez attól lehet, hogy felsértetted a bőrödet és balejutott valami baci. Mindenesetre menj el börgyógyászhoz, ő felír rá kenőcsöt. Mindenképpen nézetsd meg, házilag nem ajánlott kezelni. Nekem is volt hasonló bajom, Alksebort írt fel rá és hamar elmúlt. Jobbulást!
2010. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem vagyok cukorbeteg, de köszi a választ.

és tuti nem gomba volt, mert neogranormonnal kentem, és elmúlt tőle 3 nap alat.. csak nemtudom mitől jött elő? :)

köszi mindenkienk

2010. márc. 20. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!