Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs elleni injekciót hol...

Kullancs elleni injekciót hol tudok csináltatni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem csináltatni kell, hanem venni a patikában, FSE néven fut. De azt hiszem, receptköteles. Már ha az agyhártyagyulladást megelőző védőoltásra gondolsz. Lyme-kór ellen nincs oltás, a felfedezése után minél hamarabb antibiotikus kezelés szükséges.
2010. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És kivel tudom feliratni a receptet? Ha megvan a patikában, kivel adatom be?
2010. márc. 16. 19:30
 3/12 anonim ***** válasza:
a háziorvosod felírja ha kéred tőle és be is adja
2010. márc. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 17. 11:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor van értelme egyáltalán beadatni, ha nem véd a lyme kór ellen?
2010. márc. 17. 18:01
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
2010. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van! Mivel véd az agyhártyagyulladás ellen, ami nem vagy csak nagy szerencsével gyógyítható. Ha mond valamit, ez a betegség vitte majdnem el Huszti Pétert és Monspart Saroltát, akik a sír széléről jöttek vissza, és Monspart Sarolta azóta is biceg.
2010. márc. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
01:30 mit csináltál te ekkor LOL ja és ha nem mész kullancsos helyre vagy nem élsz ott akkor nincs sok értelme mivel pénzkidobás(persze első az egészség) és vannak(apróbb) kockázatai orvos felírja és beadja de ha nézed a Grace klinikát akkor te is próbálkozhatsz:D
2010. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

21:52

Nem nagyon értem, hogy mit akartál ezzel mondani, talán fogalmazhatnál érthetőbben vagy használhatnál vesszőket, ahol kell. A lényeg, hogy mára gyakorlatilag egész Magyarország kullancsos hely, már a városokban is lehet kullancshoz jutni (hála a felelőtlen kutyatulajdonosoknak, akik nem vizsgálták át a kutyájukat, és behurcolták, de ezt csak halkan teszem hozzá). Az erdőkben pedig mindenhol van, egész évben, megszűnt a hagyományos kullancsszezon. És egyre nagyobb a fertőzött terület is.

2010. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én tájfutó vagyok, tehát sokat leszek az erdőben. Gyakori a hosszú füves terület. Szóval még mihamarabb adassam be? Kockázatok akkor nem nagyok? Nem gyengíti le az immunrendszert?

Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 19. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!