Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap este óta hányok és...

Tegnap este óta hányok és megy a hasam. Már mozogni alig birok úgy kimerültem, de nem birok se enni, se inni. Délután megyek dokihoz de addig valamit csak tennem kellene. De mit?

Figyelt kérdés
Azt mondják a banán jó, de nem merem megenni, már így is annyit hánytam. Mit ehetnék,ihatnék mégis?
2008. szept. 11. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az evés, hanem az ivás a legfontosabb hogy ki ne száradj. Ami veled történt ha nem ételmérgezés, akkor vírus. Muszáj innod akkor is ha utána kihányod!!! Legjobb az üres tea ( cukor és citrom nélkül ) egy csipet sóval, lehet kamillatea is mert az fertőtlenít, megnyugtatja a gyomor és bélnyálkahártyát. Mindig kortyonként igyál, de sűrűn. Ha már nem hányod ki a folyadékot, akkor jöhet a síma háztartási keksz, mely kiválóan felszívja a sok gyomorsavat. Ha az is benntmarad akkor ehetsz még néhány szem sós vízben főzött krumplit. Mással ma ne terheld az emésztőrendszeredet. ( én a banánt nem javaslom, mert igaz hogy magas a cukor és a kalóriatartalma de neked nem az kell hanem só és folyadék ) Ha nem kívánsz enni az sem baj, csak igyál, és minden bögre innivalódba tegyél egy csipet sót. A só visszatartja a szervezetben a folyadékot és nagyon fontos a kiszáradás megelőzése miatt. Ha érzed hogy a kézfejed húzódik görcsölget, ujjaid nyújtva erőremerednek görcs közben akkor azonnal irány az orvos!!!- mert akkor már kiszáradtál és az orvos calciuminjekciót és infúziót fog adni. Ha nem szűnik a hányás és semmi nem marad meg benned akkor ne várj délutánig!

Javulást kívánok!

2008. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Kipróbálom a kamillateát meg amiket javasoltál. Remélem beválik!
2008. szept. 11. 09:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyteát igyál, sokat! Ahogy az előttem szóló is mondta nagyon fontos a folyadékbevitel.
2008. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De ne kamillateát! Nekem az orvosom mindig azt mondta, hogy a kamillatea szárít belülről is, és az most nem hiányzik neked, gondolj csak bele, pl a zsíros bőrre is a kamillát javasolják a szárító fertőtlenítő hatása miatt. Kamillateáti inkább meghűlés esetén,hányás, hasmenésnél ne, most inkább akármelyik másik gyógyteát, de sokat, ahogy előttem is leírták.
2008. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad meleg csak hideg italt inni! A meleg (langyos is) ingerli a gyomrot, a beleket. A citom szintén.

Én sem ajánlom a kamillateát, főleg mert vizelethajtó hatású.

A só sem fontos a vízbe (nem érdemes elrontani) egy nap alatt még nem jelentős a sóveszteség.

Inni pedig lassan, kortyonként. Mert a száj nyálkahártyáján keresztül is szívódik fel folyadék.

Egy egy korty pedig a gyomorból is hamar felszívódik.

Enni pedig: szőlőcukrot szopogass ha van otthon. Az hamar energiát ad. Hamarabb mint ahogy kihánynád.

2008. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én banánt szoktam enni ha megy a hasam, az nekem bevált. Meg sima kekszet és vizet.
2008. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, beváltak. Már jobban vagyok kicsit.
2008. szept. 12. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!