Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aszkorbinsavról vélemény? Ki...

Aszkorbinsavról vélemény? Ki az aki szedi és mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés

Amióta szedem, azóta nem kaptam el a náthát pedug kollégáim mind betegek körülöttem . Szinte mindennap iszom vizzel elkeverve egy kiskanalnyi aszkorbinsavat,ha ugy erzem,hogy kicsit faj a torkom vagy beteg leszek,akkor két teáskanálnyi port eszem meg és másnap reggelre semmi bajom.

Lehetséges, hogy az aszkorbinsav megvéd attól, hogy beteg legyek? Mert nem akarok az lenni.



2015. nov. 3. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A C vitamin bizonyítottan jó dolog, ezért csak nyugodtan. A fogaidra figyelj oda, hosszútávon okozhat gondot ha ilyen formában juttatod be. Ettől eltekintve csak nyugodtan, én 1000mg-os mennyiséget viszek be télen, igaz tabletta formában.
2015. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A C-vitamin sem hat mindenre és bérmire, de támogatja, segíti a szervezetedet, főleg így "télidőben", influenza előtti hetekben. Nem tudom, hány milligrammnyi az, amit beveszel , de tudd, hogy túlzásba vinni nem szabad!


[link]

2015. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem eszem folyamatosan, akkor szoktam 1 grammot bevenni, ha érzem, hogy kerülget a nátha, vagy sokan tüsszögnek körülöttem. Ilyenkor 2 Cetebe+20 csepp Béres-csepp két-három napig, esetleg este egy bögre mézes hársfatea, és nincs gond.:-)
2015. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ezzel kapcsolatos orvosi vizsgálatok (bármennyire meglepő) gyakorlatilag csak kvalitatív jellegűek, azaz a az aszkorbinsavat (C vitamint) szedő és nem szedő populációt hasonlították össze és a betegségeket kivédő hatása igazolódott. A mennyiségi oldalról azoban semmit nem lehet tudni, azaz hogy mennyit, milyen mennyiségben, mennyi ideig kell szedni és a vérben kimutatható-e az aszkorbinsav-szint emelkedése és a betegség megelőző hatás közti összefüggés, ilyen nem történt. Most már azon is megy a vita, hogy vajon a szájon át szubsztancia, azaz pl. tabletta formában való szedés ugyanolyan hatású-e, mint a táplálékkal komplex formában bevitt anyagé. Ráadásul a szintetikusan előállított anyag jobbra és balra forgató optikai izomerjei egészen eltérő biológiai hatásúak, márpedig a tablettás kiszerelés mindkettőt tartalmazza. Egy biztos, hogy napi több g-os dózis már okozhat pigmentációs problémát pl. a bőrben. Egyébként is erőteljes redukáló hatása miatt nem lehet tudni, hogy milyen az összeférhetősége az adott gyomortartalommal. Annyi biztos, hogy savas közegben stabilabb.
2015. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Vannak kísérleti eredmények, a legnagyobb dózis amit embernek valaha beadtak, az 10dkg volt infúzióban. A rákos sejteket elkapta! Na de mindenki azt hisz amit akar. A kérdésre válaszolva én napi 500mg és 1000mg közt szedek kb 2éve ilyen dózist és azóta nem voltam beteg. Még betegekkel körülvéve sem kaptam el.
2015. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az utóbbi hozzászóláshoz egy megjegyzés: egy végstádiumú rákos ismerősöm beadatta magának a lehetséges legmagasabb dózist (orvosok nem vállalták, fusiban adatta be magának egy nővérrel, aki bevállalta), rá egy hétre meghalt. Szóval rajta sajnos nem segített.
2015. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is van por, rúgásszerűen alkalmazom, ha érzem, hogy betegség kerülget, beveszek egy jó adagot. Tényleg segít.

De két teáskanál????? Fél kávéskanáltól is hugyozni járok órákig.

Folyamatosan nem jó nagy mennyiségben szedni, terheli a vesét, meg felesleges is.

Kis mennyiségben persze. De porból ez kb. a késhegy mennyiség, nem a teáskanál.

2015. nov. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha ennyit eszek milyen bajom lehet tőle? Vesekovon kívül?
2015. nov. 5. 03:26
 9/13 anonim ***** válasza:
A vesekő is tévhit, de egyszerre bevenni sokat nem érdemes. Folyamatosan kell adagolni de no para a mellékvese tárol belőle valamennyit. Napi 500 szerintem elég, aki beteg lesz annak napi 3-5000mg amíg jobban nem lesz. Én 1 nap alatt letudtam egy influenzát 5000mg-al.
2015. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem gúnyolódásból kérdezem, hanem komolyan, hogy ha az ember többet visz be és az nagyrészt úgyis kiürül, akkor mi értelme lenne annyira sokat bevinni? Én a magam részéről annyit szednék, amennyit az orvosok ideális mennyiségnek tartanak, mert a fölösleg csak több pénzbe kerül és terheli is a szervezetet, miközben tudományosan bizonyított haszna tudtommal nincs...
2015. nov. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!