Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aranyér vagy giliszta?

Aranyér vagy giliszta?

Figyelt kérdés

Én már teljesen kétsébe vagyok esve.

Csináltam már féreghajtó-kúrát, 3x is.

Nem igazán hatott, talán mintha kevésbé éreztem volna a végbélviszketést, de attól éreztem..a székletemben 0 db giliszta volt.

Van aranyerem, ha ellazítom a végbélizmaimat, akkor látszódik is, lilás, elég nagy (szerintem)..de januárban látta orvos, azt mondta, "ez semmi".

Kaptam rá krémet, de nem használtam el, nem csinált velem semmit.

Múltkor székelés után éreztem a viszketést, és lehúztam a ruhámat, tükörbe néztem a fenekem, láttam két fehér valamit ,de rájöttem, hogy nem mozog, szóval az szerintem wc-papír volt.

(kissé lehet erősen törlöm meg..)

Ugyanígy láttam a székletemen is, de nem hasonlított cérnára, se nem rizsre... Tényleg olyan volt, mintha wcpapír darab lett volna, szokott olyan lenni, hogy egy kis darab leválik a többitől, és feltekeredik "giliszta" formájúra, de azt tudom, hogy wcpapír..még akkor is van ilyen, mikor orrot fújok vagy törölgetek wc papírral. De ezek mondjuk kicsik voltak..

De nem mozgott semmi..

3(!) éve tart ez, én úgy gondolom, hogyha gilisztás lennék, akkor már durván tele lenne vele a székletem, nem?

Mivel oké, hogy szedtem vermoxot, de annak kb. féléve/éve, hogy az utolsó kúrámat megcsináltam, ennyi idő alatt azért már lenne legalább egy élő féreg a székletben, nem?

Ráadásul nekem nem éjszaka viszket, hanem éjszaka, üléskor, álláskor..mondjuk változó, hogy hol, talán úgy tudnám megfogalmazni, hogy közvetlenül a "bejárat" után bent, jobb és bal oldalt, néha fent, a hátam felé, vagy hogy mondjam...De mind bent...székrekedésem is van sokszor, mostanában meg aztán végképp, mikor 10órán át pisilni se jutok el, annyi munka van...befejeztem a c-vitamin szedését, 6 napig, de az 5.napon megint előjött a viszketés.

Gondolom az sem segít, hogy nem rendes bugyit hordok, hanem tangát, de valamiért azt jobban szeretem..

Ja, és ma is mikor nézem a fenekem viszketéskor (nadrág-bugyi le, és tükör elő:D), akkor semmit nem látok - gondolom ha mászkálna ott valami, akkor látnám - csak azt látom, hogy enyhén nedves a végbél..


Mit ajánlanátok erre? Csináltam múltkor egy fokhagyma kúrát, ami igazából kb. 4 napig 5-6 szem gerezd fokhagyma volt.Csak azért ennyi, mert megszólta a barátom, hogy nagyon büdös vagyok, és nem akartam melóhelyen bűzleni:D

Feleslegesen meg nem akarnék kiváltani Vermoxot, mert nagyon drága :(

Igazából csak megnyugtatás kéne, hogy ez tuti nem giliszta:D:D


2015. dec. 5. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem giliszta én úgy gondolom. Azt észre lehet venni, én már voltam gilisztás és bizony éjszaka még a nemi szervem is viszketett és amikor odanyúltam akkor volt, hogy az újjamon maradt egy kis cérnagiliszta. Valószínű az aranyered viszket. Nekem arra egy nagyon jó krémet írt a doki, Aurobin a neve. Az enyém már ki is volt repedve, és ez begyógyította. Egy kicsi van kint, de ezt a terhességeimnek és a szüléseimnek tudom be.
2015. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Lehet, felíratom az orvossal, hátha segítene valamit.

Nekem a nemi szervem egyáltalán nem viszket durván, jó nyilván néha igen, mint általában minden testrészem, de azért nem úgy, mint "hátul".

Meg a legfőbb bizonyíték a székletben mozgó cérnadarabok sincsenek...

De szomorú, hogy 3 éve ez megy....mondjuk igen, ha giliszta lenne, szerintem már csúnya fertőződésem lenne, bár nem vagyok orvos, szóval ezt csak magamtól gondolom:D

2015. dec. 5. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Szükséged lenne széklettenyésztésre ( háziorvos ad papírt és kis dobozt hozzá), és megkéne nézetni a végbeled mitől viszket ha nem bélféreg okozza. Sok oka lehet, pl gomba.
2015. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cérnagiliszta ürül széklettel, de sokféle féreg, parazita van ami okozhat viszketést, viszont csak pete ürül széklettel vagy olyan kicsi, hogy szabad szemmel nem látható. Kérj háziorvosodtól parazitára irányuló székletvizsgálatot. Vermox se használ minden esetben, ki kell deríteni milyen féreg.
2015. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, évekig is lehetsz tünetmentes. Egymás után 3x kell székletmintát leadni, mert nem minden széklettel ürül pete. Sokszor nagyon nehêz kideríteni, mielőbb fordulj orvoshoz.
2015. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!