Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Találtam magamon egy szemölcsö...

Találtam magamon egy szemölcsöt a nemi szervemnél. Nőgyógyász szerint papilóma vett kenetet, hétfőre lesz meg az eredmény, azt mondta le kell szedni, de nem mondta mivel. Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve, fájni fog a leszedése? mennyi ideig gyógyul? Mit szedjek az immunrendszerem erősítésére? A párom az első férfi az életemben hogy kaphattam el? Normális válaszokat kérek.

21L



2015. dec. 18. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem már szedtek le ilyen futó szemölcs szerűséget odalentről, bőrgyógyász csinálta, egy szempillantás alatt egy berendezés segítségével lekapta. Nem fájt abszolút és csak egy nagyon picit vérzett. Semmi extra nem volt.

Nyilván függ minden attól, hogy mekkora a kiterjedése, de általában egy sima rövid beavatkozás során lekapják.

És nem jelent semmit, hogy az első pasival vagy az életedben. Ugyanis ő is elkaphatott bármit bárhonnan és egy csomó nemi betegség is nem csak nemi úton terjed. Illetve nem csak közösülés útján, hanem pl. orális érintkezés során is.

2015. dec. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szemölcs van a nemi szerveden, akkor az vírusos nem szemölcs, hpv vírus okozza (humán papillóma vírus, nem kell rögtön beparázni tőle, 100 féle hpv vírus van, szinte minden ember megfertőződik vele). a párod elkaphatta valakitől korábban és most átadta neked. Nem értem, hogyan vett kenetet belőle a doki, hpv-tipizálásnál vesznek hámkaparékot, de azt tb alapon nem csinálja meg neked senki. Amikor leszedik az egyáltalán nem fáj, minimálisan fáj az érzéstelenítő injekció beadása, mivel érzékeny terület, de abszolút kibírható. Viszont kijöhet újra a szemölcs. Érdemes a méhnyakrák-szűrést komolyan venni, mert a hpv bizonyos típusai rákot okozhatnak (férfiaknál is). Esetleg a hpv tipizáláson érdemes gondolkodni, hogy megcsináltatjátok-e, pénzbe kerül.
2015. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, de attól félek leginkább hogy begennyesedik ott lennt a helye és vágni kellesz.Az egyik barátom szerint nem kéne leszedetni mert ez lehet a következménye.
2015. dec. 18. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Te inkább az orvosra hallgass, elvégre ő végezte el az orvosi egyetemet, nem a baráti társaságod!
2015. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van. Annyira be vagyok parázva, remélem rendbe jövök :( Olvastam hogy erősiteni kell az immunrendszert erre esetleg valami tipp?
2015. dec. 18. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Uhh, nem attól kell félned, hogy begennyesedik, ezt a baromságot, attól kell félned, hogy méhnyakrákod lesz tőle, persze ennek kicsi az esélye, de akkor is ez a legnagyobb gond a hpv-vel, nem az, hogy kb. 1 mp alatt leszedi az doki, nem is tud begennyesedni. További kellemetlenség, hogy van akinek tízszeresével jönnek ki ezek a szemölcsök folyamatosan. Az immunrendszert akkor kell erősíteni, ha pl. egy ilyen gond fennáll, hogy egyfolytában kijönnek a szemölcsök. Neked nem kell erősíteni az immunrendszeredet, de ha van kedved hozzá, akkor szedj valamilyen vitamint. Ja és ha nem szedeted le a szemölcsöt, akkor jobban fertőzöl, tehát bárkivel lefekszel az könnyebben kapja el a hpv-t (egyébként pettinggel is terjed, ha hozzáértek a nemi szervekhez, nagyon fertőzőképes), ha van rajtad szemölcs.

Egyébként ha nincs szemölcsöd akkor is fertőzöl, így érdemes lenne óvszert használnotok egy darabig, amíg bennetek van a hpv és a párodat is érdemes megnézni, szemölcs lehet a végbélben, hüvelyben is, nem mindig könnyű megtalálni.

Egyébként én is ugyanezzel küszködök a párommal, mindkettőnkön jött ki szemölcs, a leszedéssel semmi gond nem volt, tényleg 1 mp, most szeretnénk menni tipizáltatni, mert tudni szeretném, hogy hányas hpv-nk van. Orál szexet szüneteltetjük, mert a szemölcs kijöhet a torokban is az oráltól és azt nagyon nem szeretném.

2015. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!