Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Áll alatti és nyaki nyirokcsom...

Áll alatti és nyaki nyirokcsomó duzzanat, nyál letapadása a torokban, köhögési inger. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Augusztus óta köhögési ingerem van, úgy érzem, mintha nyeléskor akadályba ütközne a nyál, vagy letapadna. Ilyenkor köhögök, sokszor felköhögöm a letapadt habos, savanykás nyálat. Vérvételen a héten voltam, eltérő értékek: Vörösvérsejt süllyedés: 1 mm/óra (-), Eosinophil gran. : 7% (+) a max 5 helyett, Szérum kreatinin : 117 umol/l (+). 2 gégésznél is jártam vele: ép gége, minden ép. Tavaly augusztusban volt egy csúnya torokgyuszim, ami antibiotikum kúrára elmúlt, viszont utána észrevettem, hogy feldagadt a nyelőcsövem az ádámcsutkánál és mintha szépen kezdett volna felfelé kúszni, majd eltűnt. Akkor diákmunkán voltam egy gyárban, lehetséges, hogy allergia váltotta ki az ottani poros környezet hatására? Allergológián nem voltam még. Azóta folyton köhögési ingerem van, szívom az orrom és stresszelek, hogy mi lehet ez. Orvosom elküldött pajzsmirigy ultrahangra és mellkas röntgenre, ez még folyamatban van. Novemberben 3 mm-es echomentes képletet mutatott a nyaki ultrahang, ami nyirokcsomó. Közben a nyakamon jobb és bal oldalt is megduzzadtak a nyirokcsomók, enyhe fejfájás és nyakfájásom is szokott lenni. Quamatelt szedek, mert reflux miatt is lehet a gombóc érzés azt mondta az orvos, viszont nem igazán lett tőle jobb. Lehetséges, hogy ez nyaki vagy nyelvgyöki daganat? Kb arra utalhatnak ezek a tünetek, viszont ilyen korban úgy tudom ez nem jellemző (23 éves vagyok). Gégész látja a nyelvgyököt, vagy csak a gégét tudja megnézni? Vérkép alapján nem lehet daganat, viszont olvastam olyan esetekről, ahol fellépett nyelvgyöki daganat normális vérkép esetén is. Áll alatti nyirokcsomóim bal és jobb oldalt nyomásra fájdalmasak, kivéve a kisebbeket középen és a nyak oldalán lévőeket.

2016. jan. 22. 12:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!