Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elkaptam valami vírust...

Ha elkaptam valami vírust (valószínűleg influenza ), akkor furulyázhatok, vagy nem higiénikus?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy utána fogkefét kell cserélni, tehát ez alapján nem túl higiénikus, ha most furulyázok és ezt utána is a számba veszem. (Nyilván kimosom vízzel használat után.) De azt is hallottam, hogy erre a törzsre már immunis leszek, miután meggyógyultam tehát elvileg nem fertőződhetek vissza.
2016. febr. 5. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kedved és erőd is van zenélni a betegség közben, akkor nyugodtan tedd meg és a gyógyuláshoz is hozzájárul.

Csak Te használod a furulyádat, így nem lesz oda-vissza fertőzés a gyógyulásod alatt, mármint a furulyádon lévő kórokozók nem fognak visszafertőzni a gyógyulásodkor és ebben az immunrendszer játszik fontos szerepet.

Persze azért a hangszerek tisztítása azért mindig fontos, még egészségesen is.

Csak gondolj bele: a szánkban is ilyenkor ott a kórokozó. Ezek szerint, ha a saját nyálunkkal találkozunk újra és újra, akkor soha nem gyógyulnánk meg.

Az jó, ha a fogkefénk nem ér hozzá más fogkeféjéhez, de e betegség miatt nem kell kidobni és a gyógyulás után sem. Elég majd csak 3 hónaponta cserélni.

2016. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így sejtettem. :)
2016. febr. 5. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha kifertőtleníted majd a betegség után, és a fogkefédet dobd ki ha teljesen meggyógyultál, nekem ezt mondta a fogorvos.
2016. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én fogászaton dolgozom már régóta, de egy orvos sem mondta ezt a betegének, nem is tanultuk ezt, hogy influenzából gyógyuláskor vagy után dobja ki az ember a fogkeféjét.

Ha akarja kidobja, ha akarja nem, de azért max. 3 hónapon belül jó kicserélni.

Előfordult, hogy az orvos azt mondta, szájfertőtlenítőt / öblögetőt tegyen ilyenkor a fogkefére 1 percig, utána mossa le és majd 3 hó után kidobja a kefét, de ezt is vagy kétszer hallottam az évek során két orvos szájából.

2016. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!