Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg igaz lehet az influenz...

Tényleg igaz lehet az influenza ezoterikus megközelítése?

Figyelt kérdés

Sosem hittem az ilyesmiben, de több éve tesztelgetem már, hogy mikor fáj a torkom ugyanúgy eljárok bulizni és smárolok csajokkal, néha többel is. És az esetek többségében, - már amikor nem teljesen ismeretlen az illető és kontaktot sem adott meg - figyelem a történéseket és szinte kivétel nélkül csak akkor fertőződtek meg ők is, ha járvány is volt és néha akkor is csak hetekkel később.


Viszont egy másik dolgot megfigyeltem. Én gyakran akkor kapom el, amikor sokat stresszelek és érzelmileg labilis vagyok.


Lehetséges, hogy tényleg van valami a lelki stabilitásban és a pozitív gondolkodásban és a cseppfertőzés része csak minimális?



2016. márc. 5. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A stressz gyengíti az immunrendszert így könnyebben elkapja az ember. Az alkohol fertőtlenít így piásan nehezebben adódik át. A hetekkel később lehet a lappangási időszak miatt vagy mert tök mástól kapták el és nem is influenzád volt. Ami gyanús mert azzal nem jár bulikba inni és smárolni az ember. Lehet csak sima nátha, amit nm is feltétlenül valami vírus okoz és egyáltalán nem fertőző.
2016. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne. Ez nem ezotéria. Ha stresszelsz, az immunrendszered gyengül. Én évek óta nem voltam influenzás, de idén sokat stresszeltem és elkaptam. De volt olyan, hogy rengeteget kellett dolgoznom két héten át, hatkor kezdtem és 11-kor végeztem. Akkor végig megfázashoz hasonló tüneteim voltak, pedig július volt, 35 fok.
2016. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell ezotéria :-)


A kulcs az, hogy a stressz betesz az immunrendszerednek. Amúgy a sok munka és a fizikai megerőltetés is (tehát az sport is olyan, hogy egy nagyon brutális edzés vagy egy verseny rövid távon legyengíti az immunrendszert, persze a hosszú távon azért használ).

2016. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!