Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az eselye, hogy elkapta...

Mennyi az eselye, hogy elkaptam valamilyen betegseget tegnap este?

Figyelt kérdés

Igen, igen tudom, nagyon buta voltam es nem gondolkoztam. Mar 1000-szer megbantam es, ha nem fogok meghalni, akkor soha többet nem fogok ilyet csinalni.


Tegnap együtt voltam egy 48 eves növel es a baratjaval (akik mind a ketten nagyon tisztak voltak). Elöször csinaltam ilyet es utoljara, hogy miert abba most nem mennek bele.


Allitolag utoljara 2 eve volt naluk ilyen, hogy harmasban nyomtak volna es a nö nagyon apolt tünt es ö maga is mondta, hogy ez neki nagyon fontos.


Termeszetesen volt rajtam ovszer, DE miutan oralisan kielegitette a baratjat, megcsokolt engem (nem direkt utana es közben ivott egy kis alkoholt).


Szex utan, kimentem a fürdöbe es kicsit megmostam szappanal a szamat a biztonsag kedveert. Amikor meg ma reggel otthon voltam rögtön fogat mostam jo alaposan es a peniszemet is szappanal jol megmostam.


Nem hiszem, hogy elkaptam volna valamit, a lakas is nagyon nagyon tiszta volt es rendezett.


Elöre köszönöm a valaszokat


20F


2016. márc. 6. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom ha igényesek és nem fűvel fával járnak össze akkor nem olyan nagy az esély a fertőzésekre.
2016. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%

Az esély %-át a betegségre nem tudni. A swingerkedés, de a kétszemélyes szexkapcsolat is lehet veszélyes, még óvszer használata mellett is.

Ha tisztának tűnik mind a lakás, mind pedig a partnerek, akkor is lehet fertőzést elkapni. Teljesen mindegy a kor, a végzettség is stb. A fertőzés nem válogat, ahogyan szokták ezt mondani.

Itt nem a "nem hiszem, hogy elkaptam volna valamit" a lényeg, mert ez a gondolatmenet téves, lényegtelen, nem biztos, feltételezés stb.

Az óvszer fontos. Ez egyértelmű.

Viszont ettől függetlenül vannak olyan betegségek, amiket még óvszer használata mellett is el lehet kapni.

Pl. a HPV -t nem csak úgy lehet elkapni, hogy valaki óvszer nélkül szeretkezik, hanem úgyis, hogy orálisan kényezteti a másikat vagy őt kényeztetik orálisan. A torokban is megtapadhat ez a vírus, nem csak a nemi tájékon. Tehát a csókolózástól is különböző kórokozók juthatnak át a másikba.

Lehet, a barát nemi szervén láthatatlanul, tünetmentesen ott a vírus. A nő orálisan kielégíti, majd megcsókol téged. Van esélye a fertőződésnek.

De van esélye herpesz, egyéb fertőző betegségek, továbbadásának is.

A szex jó dolog, de nem veszélytelen egészség szempontjából.

Ha idegennel (még egy év múlva is "idegen", mert nem a Te párod, csak időnként veled is van a partner) létesítesz szexuális kapcsolatot, akkor kerülném az orális szexet, de a csókolózást is.

Ha orális szexet szeretnél, akkor az óvszeren keresztül történjen, akármennyire furán is hangzik ez. Több swingerben is láttam, hogy pár nő, csak óvszeren keresztül hajlandó orálisan kényeztetni a férfit.

Ezen kívül több nő nem is vállalja be idegennel a csókolózást, de saját maguknak az orális kényeztetést sem engedik.

De volt már olyan nő is, aki szexshopban vásárolt orálkendőt (vaníliás). Ezt rakatta a nemi tájékára és csak ezen keresztül engedte idegennek az orált.

Szóval a szex idegennel nem veszélytelen, de lehet csökkenteni vagy elkerülni a veszélyeztető tényezőket.

Továbbra is szexelhetsz, akár többesben is, csak helyedben kerülném az oralitásokat vagy csökkenteném a veszélyforrásokat.

Most azt teheted, hogy vársz és nem mész el orvoshoz megnézetni magad vagy elmész 3 hónapon belül.

Az ember lehet tünetmentes, de betegséget hordozó, majd átadó is.

Egyszer megismerkedtem egy pasival. Jól szituált, mérnökember. X idő után elhatároztuk, hogy intim életet kezdünk. Azt mondta, semmi nemi baja nem volt soha. Láttam őt meztelenül és semmi kiütést, betegséget nem láttam a péniszén és körülötte sem. De addig nem mertem sem az aktust elkezdeni, sem az orálba belemenni, amíg nem megyünk el véradásra vagy STD-szűrésre. A véradást választotta. Aztán megtudtuk, hogy hepatitiszes. A doki mondta, hogy baromi szerencsém volt, hogy ezt időben megtudtam.

Akármennyi partnered van, lehet azért figyelmesebben szexelni, be lehet tartani biz. óvintézkedéseket és így nem kell felfüggeszteni az együttléteket.

Vigyázz magadra, vigyázz másra. Jó egészséget kívánok.

2016. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!