Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ismerősömnek hepatitis b-je...

Ismerősömnek hepatitis b-je van, és ittam a pohárából buliba. Után mondta el. Megfertőzött?

Figyelt kérdés
Megfertőzött??

2016. márc. 14. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
nem ártana elmenni dokihoz! elég idióta az ismerősöd h nem figyelt a poharára, vagy h nem mondta el elöbb
2016. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hepatitis B nem terjed így, csak vérrel, szexuális úton, vagy mamáról a babára születéskor. Ha nem volt mindkettőtök szája véres, amikor ittatok, akkor nem kaphatod így el a betegséget. Ha fiatal vagy (kb. 30 év alatt), akkor oltott vagy egyébként is (7.-ben vagy 8.-ban volt a hepatitis B oltás)
2016. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a számat kiharaptam, de tegnap vettem észre, ez sem ok, hogy elkapjam ? aggódom miatta, holnap megyek orvoshoz is
2016. márc. 15. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha oltott vagy, semmi probléma nem lehet.
2016. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen oltott vagyok, 20 éves vagyok, csak hasonló helyzetben nem voltam még, ezért álltam tétlenül, hogy most mi legyen
2016. márc. 17. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodj meg, egyrészt nem terjed így a hepatitis B vírus, de ha oltott vagy, akkor végképp kizárt, hogy elkaptad volna.
2016. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is megkaptam anno az oltást mégis valamilyen úton módon elkaptam sajnos,vírushordozó vagyok.Annyit mondhatok hogy testnedvvel csak abban az esetben terjedhet ha több millió a vírusszám 1 ml. vérben.Ezt ugye nem tudod,gondolom erről nem beszélt.
2018. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: amikor megkapod az oltást, nem nézik fertőzött vagy-e. Aki az édesanyjától kapja a fertőzést a szülés alatt, az többnyire nem lesz beteg, csak hordozza a vírust. Nem is tudja, hogy fertőzött. Aztán általános iskolában beoltják, azt hiszi, védett lett. És egy ellenőrzéskor (pl. munkavállaláshoz szükséges laboratóriumi vizsgálatnál) kiderül, hogy Hepatitis B vírus hordozó.
2018. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!