Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha beletenyereltem egy rozsdás...

Ha beletenyereltem egy rozsdás szögbe mit kell tennem? Nem szúrta át, felszíni sérülés, vérzett majd elállt.

Figyelt kérdés

Hallottam mindenféle rémtörténetet szív felé haladó piros csíkról, de nem tudom igaz e.

Ilyen nincs de csak tegnap este történt az egész.

Milyen tünetekre kell figyelnem, milyen esetben kell orvoshoz mennem és milyen orvoshoz? Háziorvoshoz vagy egyenesen a sebészetre?


2016. jún. 3. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Én a helyedben elugranék a sebészetre egy tetanuszért..
2016. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
na most rohanva menj el egy prostihoz, aztán a templomba meggyónni mindent
2016. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem biztos hogy voltak kórokozók a szegen. Egyébként a vérmérgezés tünetei: Láz, fejfájás, hidegrázás, szapora pulzus, piros csík a bőrön - a sebből kiindulva a szív irányába. Hogyha nagyon aggódsz emiatt akkor ahogy az első is írta kérj tetanusz elleni oltás.
2016. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ha ráér várni s nem okoz plusz kockázatot akkor várnék hétfőig.

értelemszerűen kockáztatni nem akarok, de ha ez nem gyors lefolyású s hétfőn ugyanúgy segít a tetanusz akkor kivárnám kell e egyáltalán.

mennyi idő után jönnek elő ezek a tünetek ha előjönnek?


a prosti jó ötlet egész hétvégén prostik s utána hétfőn lezavarnám az összes elkapott nyavaját egyetlen egy tetanusszal:)))

2016. jún. 3. 10:21
 5/5 anonim ***** válasza:

A tetanusz és a vérmérgezést jelző piros csík KÉT KÜLÖN DOLOG. A tetanusznak nem lesz ilyen jele, az első jelei izomgörcsök, melyek állkapocs környékén kezdődnek. A fertőződést követő pár hétben jön elő, mivel több hetes lappangása is lehet.

[link]


A vérmérgezést jelző piros csík inkább napok múlva fordul elő, ezt másfajta baktériumok okozzák.


Kérdező, nem egészen tudom értelmezni, mi az, hogy nem szúrta át, felszíni sérülés, de beletenyereltél. Ha olyan karcolás, mint kb. egy késsel megvágod magad, akkor ha alaposan kitisztítottad és fertőtlenítetted, nagy valószínűséggel nem lesz semmi bajod tőle. Ha viszont szúrt seb, még ha kicsi is, ami a bőr legfelső részénél mélyebbre hatol, akkor ott már lehet gond. Ebben az esetben, ha 5 évnél régebben kaptál tetanusz oltást, nagyon sürgősen menj el érte, nem ér rá hétfőig, akkor már kb. halottnak a szenteltvíz. A sérülés után legjobb 24 órán belül beadatni, de a legtöbb orvos szerint 48 órán belül is jó még, utána viszont már nemigen véd, ha fertőződtél tetanusz baktériummal. Engem konkrétan kigúnyolt a sebész, mikor három éve egy hasonló sérülés miatt elmentem tetanusz injekcióért és már eltelt több, mint 24 óra, a háziorvos nyugtatott meg, hogy 48-on még belül voltam, és az jó.

2016. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!