Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítség! Kullancs megcsípett!...

Segítség! Kullancs megcsípett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma túrázni voltunk és éste érrevettem egy kullancsot a combomon. Gyorsan gondolkodás nélkül kivettem összenyomtam és a vécébe dobtam. Egy kis lyuk is maradt a helyén és piros. bekentem bepantennel.

Nem vagyok beoltva :S

Mit kell tennem?

Köszi!


2010. ápr. 11. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

életed egyik legnagyobb hülyeségét követted el.


Ha meghalsz, hát meghalsz.


mellesleg orvos, de lehet, hogy a vírust már ő se szedi ki belőled.

2010. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nemtudom Bp-i vagy e vagy nem. Én vidéki vagyok. Felénk, egy kiránduláson még 10 kullancs is megcsíp és sokszor szoktunk kirándulni. Még soha nem vizsgáltattuk be egyiket sem és még élünk. Persze veszély mindenhol van. ilyen alapon kilépsz az utcára és elüt egy őrült sofőr.

Persze tényleg lehet baj, de gondolj bele, hogy egy kullancsnál mennyi esélyed van erre! Nem sok. Ha kicsit piros azzal még nincs gond. Figyeld a sebet.

2010. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló hülyeséget írt, a gyors eltávolítással a lehető legjobbat tetted, ennél már csak az lett volna jobb, ha nem ölöd meg, hanem egy kis cellux alá ragasztva vagy üvegcsében megőrzöd, hogy az orvos tudja vizsgálni. Bár az összenyomás/lehúzás pár év múlva állatkínzás lesz, ha így haladunk. Bepantent máskor ne kenjél sebre! Alkoholos vagy jódos fertőtlenítés kell neki, nem popsikenőcs!


Egyelőre nincs tennivalód, ha bárhol piros folt jelenik meg, ami vándorol vagy növekszik, akkor gyorsan orvos. Nekem már volt pár kullancsom, mindig gond nélkül.


És oltasd be magad encephalitis ellen, mert az nem gyógyítható, de megelőzhető!

2010. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a bepanthennek nem csak popsikenőcse van...
2010. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hanem? Ezt nem tudtam.
2010. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Bepanthen Plus krém fertőtlenítő és sebgyógyító hatású krém.


[link]

2010. ápr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hatásos krém, a csípésre is beválhat.
2010. ápr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. ápr. 14. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!