Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rozsdás ollóval belevágtam a...

Rozsdás ollóval belevágtam a combomba véletlenül. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Fürdés közben nagyon szerencsétlen módon belevágtam a belső combomba kis körömvágó ollóval. Aztán megnéztem, hogy rozsdás-e és láttam, hogy igen. Rögtön kivéreztettem a sebet, megmostam szappannal majd hosszas véreztetés után kentem rá Betadint. Ettől kaphatok tetanuszt? Nagyon félek. Mit tegyek?

2016. jún. 11. 04:06
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Semmit se tegyél, nem lesz semmi bajod.
2016. jún. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, végre elmerek aludni most már :D
2016. jún. 11. 05:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A tetanuszt gyakran a rozsdával kapcsolják össze, de ez az elgondolás félrevezető. A rozsdás objektumok, drótok, szögek gyakran kint találhatók, de a rozsda önmagában nem okoz tetanuszt. A rozsdás fém felülete jó helyet kínál a C. tetani spóráinak, és a hegyes végek átszúrhatják a bőrt, lehetőséget nyújtva a baktériumoknak a fertőzésre.


A sebbe jutva a spórák felélednek, beindul az anyagcseréjük, és szaporodni kezdenek. Így a szög szúrása tetanuszfertőzést okozhat, akár rozsdás a szög, akár nem, mivel ugyanaz a tárgy kínálja az oxigénmentes környezetet, mint ami a sebet okozza.

2016. jún. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az olló a szekrényben volt, nedves és szerintem oxigénmentes környezetben, ez számít?
2016. jún. 11. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz. Ha a seb körül bepirosodik, begyullad és nem gyógyul, akkor menj dokihoz
2016. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!