Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fa vágás közbe véletlenül...

Tamás06 kérdése:

Fa vágás közbe véletlenül belevágtam a baltát a lábfejembe. Tippek?

Figyelt kérdés

Amit fent említettem az történt. nem vészes a vágás, meg van dagadva a lábfejem alig birok menni.voltam vele orvoshoz.

azt mondta begyulladt a seb. meg tisztította és azt mondta kenjem tetran kenőcsel. egy nap után az az észre vételem hogy nem ér semmit. csak beleragad a sebbe nem szívja fel a seb. be van gennyesedve.

Ti mit mondtok rá? kamilla teával jó lesz mosogatni?


2014. febr. 14. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Tetanusz injekciót kaptál?
2014. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem
2014. febr. 14. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
a tetrán antibiotikumos kenőcs, 1 nap alatt ne várd a hatását, 3 nap alatt szebb lenne már a seb, ha használnád
2014. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Használom.Meg is értem hogy 1nap alatt nem fog használni.

de néztem a tájékoztatóját ilyen sebet nem említ benne. borfertőzés kiütések égési sérülések stb

2014. febr. 14. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Én inkább Betadinnal kezelném.
2014. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a vágás? Mélységben és hosszban?

Miért nem bírsz rendesen járni? Csak szimplán fáj az ütéstől, vagy esélyes, hogy el van törve?

Ha az utóbbi, akkor csináltak röntgent?


Nem tűnik túl alaposnak az orvosotok (nekem amikor elkezdett begyulladni a nyílt sebem, adtak antibiotikumot)

Menj el egy másik orvoshoz.


Ha beleragad a sebbe a kötés, Hyperollal áztasd le.

Kenheted Tetrannal, de minden kötözéskor fertőtleníteni kellene Betadin folyadékkal. (gondolom, steril kötszert használsz a kötözéshez)

2014. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem nagy a vágás. nem is mély. hosszra 1cm

ha ellenne törve rá se bírnék állni (gondolom én)

szerintem csak az ütés miatt fáj. meg van egy kicsit dagadva ezt Flector kenőccsel dörzsölöm

Röntgen nem volt.

természetesen steril kötszert használok.

2014. febr. 14. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!