Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan fertőz az övsömör?

Hogyan fertőz az övsömör?

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal cseppfertőzéssel...erre célzott az orvos, amikor kijött nekem az övsömör.
2016. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vírus felelős érte , ugyanaz mint a bárányhimlőért ( varicella zoster vírus (más néven human herpes vírus-3)), tehát cseppfertőző.

Övsömör csak azokon alakulhat ki, akik korábban már átestek bárányhimlőn.

2016. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az övsömör nem fertőz abban az értelemben, hogy egy övsömöröstől nem lehetsz övsömörös, csak bárányhimlős, ha még nem voltál. Maga az övsömör sem egy fertőzés. A bárányhimlő után a varicella zoster vírus nem tűnik el a szervezetből, csak úgymond alszik az idegsejtekben, aztán még nem teljesen tisztázott okból kitör valamelyik dermatómán, ezt hívjuk övsömörnek. Az ok az immunrendszer gyengülése lehet valami betegség folytán, ezért tartják az övsömört például rákindikátornak (azért nem egyértelmű ez a dolog, talán 20 százalék esélyt jelent, ha jól rémlik, én például nem lettem rákos...)
2016. jún. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!