Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV tesztnél számít ez a pár nap?

HIV tesztnél számít ez a pár nap?

Figyelt kérdés

Szombat a 6. hét vége, viszont én ma csináltattam egy HIV tesztet, tehát még a 6-. héten belül, a 6. hét vége előtt 2 nappal.

Valamelyik orvos azt mondja, hogy nem számít ez az 1-2-nap semmit, az eredmény biztos, valaki azt mondja, hogy számít ez az 1-2 nap is mert így nem lesz biztos az eredmény.


Most akkor melyik?

Mennyire számít az eredményben ez a 2 nap?

Volt már valaki így?



2016. jún. 30. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy fontos dolgot kihagytál. Mi lett az eredmény?
2016. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jövő héten kapom meg az eredményt.
2016. jún. 30. 12:13
 3/16 anonim ***** válasza:
Teszttől függ. A legtöbb teszt ma már 3 hetes fertőzést is megtalál. Hol voltál szűrésen?
2016. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ÁNTSZ.

VMi Elissa Test v mi a neve, nem tudom, de átlagos tesz amire 6 hetet kell várni. Ha jól tudom Ausztriában is ez van.

2016. jún. 30. 19:21
 5/16 anonim ***** válasza:
ELISA teszt, igen, az stimmel. Ebben kétféle van, az egyik csak az ellenanyagot mutatja ki, a másik a vírusantigént is. Ha megkaptad a leletet, kérdezz rá, hogy biztos-e az eredmény. Ha az antigént is kimutató változattal néztek, akkor biztos.
2016. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha ugyanazt használják Ausztriában, akkor az valószínűleg antigént is néz, nem csak ellenanyagot, de kérdezz rá feltétlen akkor, amikor megkapod a tesztet.
2016. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon rajta van, hogy 3 hetes fertőzést már kimutat a használt teszt.

2016. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Antitest-es csak szerintem. Nem tudom.
2016. jún. 30. 20:01
 9/16 A kérdező kommentje:

A régebbi tesztemnél ez van:


p24 AG u. HIV 1/2 AK Kimutatás és hogy nem reaktív, tehát negatív.


Valamint németül ez áll rajta (Ausztriában csináltattam, ez is 6 hetes teszt)


"Screeningverfahren zum qualitativen Nachweis von AK gegen HIV Typ 1 und / oder Typ 2, sowie des HIV-p24-AG mittels Architeckt HIV Ag/Ab Combo Assay".



Ezt a tesztet csináltam meg most is. Ez antigént is néz, vagy csak antitestet? Nem tudom sajnos, de majd megkérdezem.

2016. jún. 30. 20:05
 10/16 A kérdező kommentje:
Tehát ha csak antitestes akkor ez az 1-2 nap is nagyon számít, és nem biztos az eredmény?
2016. jún. 30. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!