Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált tesztnél miért...

Kombinált tesztnél miért számít az anyja testsúlya?

Figyelt kérdés

Ez nem genetikai betegségeket szűr? Akkor mit befolyásol az anya súlya? Meg pl magasság nélkül semmit sem jelent, 70 kilósan lehet valaki csinos meg túlsúlyos is.

Én azt hittem, hogy formalitás, de mikor mondtam, hogy csak saccolni tudok, mondták, hogy álljak mérlegre, mert pontosan kell a súly, ez fontos. Csak kíváncsi vagyok, hogy miért olyan fontos?


2015. okt. 12. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

talán nézik, hogy hirtelen hízik e a kismama terhesség alatt

vagy az elején "nagy dózisban" hízik e

a kezdősúlyához viszonyítva


monden sokmindent jelenthet


de csak tippelem

2015. okt. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ez csak kombinált teszt, Down-kór meg Edwards szindróma szűrés. És nem azt kérdezték, hogy hány kilót híztam, hanem hogy most mennyi vagyok. Csak kiváncsi vagyok, hogy ez miért releváns.
2015. okt. 12. 12:49
 3/14 A kérdező kommentje:
* anya, nem anyja, elnézést
2015. okt. 12. 12:51
 4/14 anonim ***** válasza:
gondolom az a gépben van, hogy mennyivel indítottál, azt azért nem kérdezték..
2015. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogy lett volna a gépben, hogy mennyivel indítottam? Még én sem tudtam, nem mértem magam évek óta. Ez egy sima kombinált teszt volt magánlaborban, még életemben nem jártam ott előtte.
2015. okt. 12. 13:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Mert ez egy számításos becslés-a megadott értékek (korod, súlyod), a vérvétel és az uh alapján kapsz egy arányszámot, hogy mennyi az esélye hogy beteg lesz a babád. Tehát nem genetikát vizsgálnak hanem kockázatot számolnak.

Nekem így mondta el a doki, de pl itt részletesen le van írva.

[link]

2015. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt tudom, csak azt mondom, hogy önmagában a súly nem jelent semmit. Mert lehet, hogy én 70 kg vagyok, de magas, izmos és csinos, de az is lehet, hogy alacsony vagyok és túlsúlyos. Igazából semmire se mennek a súllyal. Vagy ha pl nagyobb a súlyom, akkor autómatikusan nagyobb kockázat jön ki? Ez szerintem nem reális, az hogy hány kg vagyok jelenleg hogy befolyásolja a genetikai betgegségeket?
2015. okt. 12. 13:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem rémlik, hogy az orvos a terhesség alatt (kivéve a terhesség megállapításakor, de akkor is bemondásra) valaha kérdezte volna a súlyomat.

Kombinált tesztnél se.


Egyszer rákérdeztem, hogy mi az oka. Mondta, hogy ránézésre látja, ha komolyabb súlyváltozásom lenne, de mivel nem volt, így nem foglalkozott vele. (Valóban így volt, szülés utáni nap már a terhesség előtti súlyomnál voltam.)

2015. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Itt ki kellett tölteni egy papírt, ahol külön kis rész volt az anya súlyának.

Anyai testsúly és etnikai csoport

A vérmarkerek szintje általában alacsonyabb a nagyobb testsúlyú, míg emelkedettebb a vékonyabb testsúlyú nők esetében.


Ezt írja abban a cikkben, amit linkelt az egyik válaszoló. Még így sem értem pontosan, de legalább valami magyarázat :)

2015. okt. 12. 13:10
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Na itt kB mki tök baromságot ír! Lehetsz te csinos meg randa is 70 kilóval nem érdekel senkit!

A súly amiatt lényeges, mert a markerek megállapításához szükséges.

Nekem prena teszten mondták, hogy valamikor nem találnak elég kromoszomat a vérben, mivel a többlet súly, többlet vert okoz, emiatt a számuk felhigul, tenyeszteni alig lehet.

Szóval tényleg rendesen kell megadni, a kombinal a sulyhoz viszonytjak a normál értéket.

Csak mondok egy példát, az egyik érték egy 80 kilosnal tök normális adat, de egy 70 kilosnak már magas. A végén az lesz, hogy rossz aranyszamot kalkulálnak, pedig csak rosszul vették le az adatokat.

Ugyannyira befolyasolòja mint a terhesség kora /nem lesz ugyanaz a normál 11 vagy 13 hetesen/, meg a te eletkorod.

Vagy egy vérzés. Nekem pl azért lett közepes a tesztem, mert előtte véreztem, illetve 5 kilóval kevesebbet diktaltam be.

2015. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!