Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 6 hét tutira kimutassa a HIV...

6 hét tutira kimutassa a HIV teszt az eredményt?

Figyelt kérdés
Sziasztok voltam HIV teszten ezen a héten hétfőn ami azt jelenti hogy pontosan 6 hét és 4 nap telt el az utolsó óvszer nélküli közüsülésem óta. És most ápr. 19-re lesz kész az eredmény. De addig is szeretném tudni, hogy tutira kimutassa-e enyi idő útán, meg nem tudom hogy pontosan mit takar az a tünet ha azok vagyuk hogy nyirokcsomó duzzanat, azt pontosan hova értik és még is mekkorá duzzad ebben az esetben, mert én érzek egy pici csomót az állam alatti mélyedésben egyet meg a csuklyáim és a nyakam közti részen de aprók majd hogy nem lencse méretűek, azok annak mondhatók, vagy nem? De eddig nem volt más tünetem csak ez zavar. A lányról meg annyit hogy átlagos jász megyei falusi lány aki dolgozik és eddig 3 fiuval feküdtle előttem, hát de most ki tudja.....
2010. ápr. 17. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

6 hetes ablak a leghosszabb


ki fogja mutatni, ha elkaptad


évekig semmilyen tüneted nem lesz a HIV+ miatt

ma már nem feltétlenül halsz ebbe bele, vannak jó gyógyszerek, kezelések

2010. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de valszeg semmi bajod
2010. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Szépkimagyarfejezted magad, fiam.


Minimum 3 hónap kell ahhoz, hogy a teszt kimutathassa, ha megfertőződtél. De egy jász lánytól nem valószínű a fertőzés. A rizikócsoportba azok tartoznak, akiknek sok partnerük volt védekezés nélkül, és/vagy közös tűvel drogoztak.

2010. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

szép önámítás

sokkal több HIV+ van ebben az országban, mintsem gondolnánk

és bizony olyantól kapod el, akinél fel sem merül, hogy HIV+ és emiatt nem is védekezel


miféle 3 hónap?

ez baromság

a Lászlóban 2 hetes teszt is van

2010. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat........és az igaz hogy már találgatnak fel mostanában ellenszereket, oltásokat, gyógyszereket stb... jó biztos hogy kísérlteznek, csak hogy kb. mikorra lesz ennek eredménye? Remélem kb 10 éven belül biztosan: T20. De vissza térve a nyirokcsomókhoz, akkor ez duzzanatnak mondható vagy sem, és ha nem akkor végülis, hogyan néz ki ha duzzatt lenne és hol lenne pontosan?
2010. ápr. 17. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


A HIV-fertõzés bekövetkezte után létezik egy olyan „ablakperiódus”, amikor a szervezeted még nem termelt elég antitestet, és a HIV-fertõzés nem kimutatható. A jelenleg használt tesztek esetében a pozitív teszteredménnyel rendelkezõ személyek döntõ hányada esetében a fertõzés után legalább két hétre van szükség a HIV kimutatásához. A teljesen megbízható teszteredmény eléréséhez érdemes megismételtetni a tesztet egy-két hónappal azután, hogy véleményed szerint esetleg megfertõzõdhettél.

A régebben használt tesztek mellett ha három hónapnál korábban végeztetted el a tesztet, akkor az eredmény bizonytalan vagy téves negatív lehetett... a tesztelést végzõ intézmények általában azt javasolják, hogy ismételtesd meg a tesztet három hónap múlva. A szerokonverzión átesõ személyek 99%-a három hónapon belül termel antitesteket.

2010. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a hangsúly a régebbin van!


a mai tesztek ablaka 2-6 hét

2010. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!