Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 7 Röntgenfelvételnek lehet...

EagleHUN kérdése:

7 Röntgenfelvételnek lehet bármilyen észlelhető hatása?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel 8-9 közt 7db röntgenfelvétel készült rólam.

A gerincem és a Jobb térdem szokott fájni, ezért utalt be a háziorvos.

3db előről melkas felől, 2 oldalról "fényképezte" a gerincem.

2 készült a térdemről oldalról és fölülről 1-1.

A "golyók" a térdröntgennél és legmagasabban lévő mellkasnál "takarva" voltak.


Azonban tegnap kora délután (munkában) elkezdett több testrészem is fájni, főleg azok a részek amik röntgenezve lettek, hátam mellkasom combom és térdem.

Volt egy enyhe hányingerem is, meg fejfájás (a fejem nem röntgenezték).


Valószínű hőemelkedésem is volt, éreztem hogy forró vagyok, és az még este is tartott akkor 36,5-37 közt járt, pedig akkor már sokkal jobban voltam.


Tudni kell még hogy parlagfű és fekete üröm allergia miatt vény nélküli immunszupresszánst szedek (Fexgen), Opatanol szemcseppel, Nasonex orrsprayvel, melyek ugyancsak tartalmaznak ilyen szereket.

(Tavalyról tudom hogy ilyenkor az immunreakció is kimutatható a vérképemből.)


Lehetett-e a röntgennek a rosszulétemhez bármi köze?

Kiüthette-e még jobban az immunrendszerem hogy emiatt elkaptam valamit?

Mekkora sugárdózis 7 ilyen röntgen és ez veszélyes-e?

Lehetett-e ez ennek a sugárdózisnak közvetlen tünete?

(Vagyis "sugárfertőzés"?)



2016. aug. 17. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a sugártól van bajod. benyaltál valami baktériumot vagy vírust vagy csak szimplán rád jött egy rosszullét pl lehet még fronthatás bármi.


a röntgennek elenyésző a sugárterhelése. egy CT(régiótól függően) akár 20 mSv-t is lehet(ez már azért sok, de 1-1 alkalom még mindig nem tesz kárt az emberben, de akkor is csak vérszegény lesz az illető)

2016. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Az orvosok sürgősen rá fogják vágni hogy nem. De jöjjön egy példa a valóságból. Egy maszek fogdokinál 5 panorámaröntgent kaptam, ami egyenként több másodpercig sugározza a koponyát. 6 ezer Ft darabja és hát jól lehet vele keresni, mivel a másodperc töredékéig tartó kisröntgen csak ezer Ft lett volna. Utána azt éreztem amit te is, hónapokig. Az immunrendszerem is legyengült. Valamint az arcomon megjelent egy basalioma nevű bőrrák. Mikor mindezzel szembesült a doki, gyorsan megoldást ajánlott hogy ne vigyem perre (mivel már más is perelte nagy összegre), vagyis meglepetésemre 500 000 Ft-ot ajánlott, meg hozzátette hogy a per évekig is elhúzódna és az ő praxisának is annyi lenne. Végül összesen 560 000 Ft került a kezembe, belementem.

A hivatalos gyógyítás semmit sem tudott kezdeni a bőrrákommal és ezt nem is tagadták hogy csak üzlet a rákgyógyítás. Magam orvosoltam az interneten hozzáférhető infók alapján. Például sok pihenéssel elősegítettem hogy megerősödjön az immunrendszerem és az győzze le. Annyi sárgabarack magot ettem hogy gyakran ki sem kellett az étkezést egészítenem, magyarul jól laktam vele. (A kajszimag cián tartalma a rákos sejtekben kiszabadul és megöli azokat, míg az egészséges sejtekben nem). Igyekeztem oxigéndús levegőn tartózkodni és stresszmentesen élni. Ma már hatalmasakat sportolok a hegyekben, vagyis legyőztem és az erőm is visszatért, meg a lelkierőm is.

2016. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

A 7 sugárzás összideje számít. Ha 1-1 sugárzás ideje a másodperc töredéke volt mint a régi fényképezőgépeknél, akkor nem érhetett vészesen nagy sugárterhelés. Sajnos az említett fogászati panorámaröntgen forgó konzolja elég lassan fordul körbe és addig sugároz.

Régen volt az évente kötelező tüdőszűrés. És ahogy utaltam rá, a sugárzások összideje számít. Arról az évenkénti tüdőszűrésről az a magánvéleményem hogy csinálja magának az aki előírta és segítse elő önmagának az emlőrák kockázatát. Vagyis tegye ki magát például naponta tüdőszűrésnek és önmagán bizonyítsa be hogy a tüdőszűrés nem okoz például mellrákot. Vajon miért nem tenné ki magát ennek?

2016. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen elég hosszan készültek a "képek" sok másodpercig vissza kellett tartanom a lélegzetem.

(Panoráma röntgen...)

2016. aug. 17. 12:31
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Akkor a leírt tüneteket (pl. fájó testrészek amiket sugárzás ért) okozhatta a röntgen.

Még egy ide kapcsolódó példa tapasztalatból vagyis a való életből: Egyszer régen egyik unatkozó ismerősöm legalább egy óra hosszat beszélt velem mobilon. Hatására mindkettőnk feje hetekig fájt és a szemünkben elhalt sejteket láttunk úszkálni. Az utóbbiak hosszú idő múlva tűntek el a szemből. Persze más hullámhosszúságú a mobiltelefon esetében de a besugárzás ideje itt is ennyire számított.

De a lényeg hogy ha nem is hamar de elmúlt az is, tehát igyekszik meggyógyítani magát a szervezet. Tehát idővel elmúlnak ezek a fájdalmaid. Az hogy nálam bőrrák jött elő, azért úgy érzem hogy nem lehetett elég hozzá a sok röntgensugárzás, hanem 90 évesen akkor kezdett legyengülni édesapám majd elveszítettem, tehát a lelkiállapotom is fokozhatta az immunrendszerem legyengülését. És utána a gyógyulás is nagyon múlhatott a megfelelő lelkiállapoton.

Szerintem ha a mellrákot netán elősegíti a sok tüdőszűrés, ahhoz például túlhajszolt életmód és egyéb körülmény is kell ami legyengíti az immunrendszert és a keletkező megkergült sejteket nem tudja legyőzni. Úgyhogy ne aggódj hogy súlyosabb bajod lehet mert szerintem egy káros hatás önmagában nem elég ahhoz. Gondolj az Attila Isten ostora című filmben szereplő Attilára aki rá sem hederintett arra amikor mérgezett nyíllal eltalálták. Bár az csak film, de jól érzékelteti azt hogy ha jól és szabadon érzed magad akkor "a beléd vágó villám is elgörbül", ahogy mifelénk az idősek mondani szokták.

2016. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#3: Egy teljes test CT 10-20 mSv, egy tüdőszűrés nincs 0.1 mSv, egy panorámaröntgen a kis terület miatt annál is kevesebb. Száz tüdőszűrés összesen nem ér fel egy CT-vel, és érdekes módon nem kezdenek el hullani, rákosodni az emberek egy nyamvadt CT-től.


A paranoiától előbb lesztek rákosak, mint annyi röntgentől, amellyel életetekben találkozhattok. A stressz a rossz az immunrendszernek, nem a röntgen.

2016. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idő alatt regenerálódott a szervezeted? Rólam 9 felvételt készítettek (has, mellkas, vese) és a gyomrom, beleim gyulladtak azóta.
2016. aug. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mivel kedden reggel röntgeneztek nem tudok mondani semmit a regenerálódásról utólsó.

Még a bal combom fáj, de mivel azt nem röngenezték ezért kizárt hogy köze legyen hozzá.

És így az összefüggés is kizárt, valami mást kaptam el, röntgentől függetlenül.

Ennyi.

2016. aug. 18. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár elég régi a kérdés, lenne pár megjegyzésem.


Ennyi röntgen nem okoz ilyet.


36.5-37 nem minősül hőemelkedésnek.


Fexgen nem immunszuppresszáns, hanem antihisztamin a hatóanyaga. Gyanítom a többi gyógyszered is vagy antihisztamin vagy szteroid.


Az allergiás reakció kimutatható a vérképből, de nem azért mert immunszuppresszánst szednél (és nem azt szedsz), hanem mert allergiakor az eosinophil granulocyták szintje megemelkedik.

2022. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Nalam ebben az evben 2 koponya ct, ket has ct,-ebbol az egyik mellkas ct vel volt egybekotve, emellett 2 orr mellekureg rtg, 3 borda rtg, ket tudo rtg, 1 nyaki es hati gerinc rontgen volt. Lehet abban valami amit a 7 es ir, mert azota az en gyomrom is gyulladt, a beleim, majam, lepem, tüdőm. Gyenge az immunrendszerem, olyan mintha a komplett nyalkahartyam fertozott lenne. Emesztesem oda lett, hasnyalmirigy is gyulladt. Hogy a sok sugarnak van e koze hozza vagy a balesetemnek, nem tudom.
2023. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!