Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Piros pattanas szeru kiutes a...

Piros pattanas szeru kiutes a mellkasomon es fajdalom a bordaknal ez ovsomor?

Figyelt kérdés
Ha ovsomor szukseges orvoshoz mennem vagy elmulik magatol? Ha nem muszaj nem a@rok dokihoz menni...

2016. aug. 31. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig az volna a helyes választás. Az övsömör egy vírusfertőzés, melyet nem leet árom nap alatt kiheverni.

De az is meglehet, hogy elkaptad a hipochondriát.

2016. aug. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mármint egy darab kiütés? Akkor nem.


Ha jellegzetesen egy oldalon vannak a kiütések (sok) egy sávban és pont középig tartanak, ott mintha elvágták volna, akkor igen. Mondjuk egy kis idő, amíg eljut odáig a dolog, de szerintem már előtte is elég jellegzetes lehet ahhoz, hogy az orvos megállapítsa.


Mindenesetre az övsömörre létezik hatékony gyógyszer, az aciclovir, de csak akkor van komoly hatása, ha hamar megkezdik a kezelést. Nélküle is meggyógyul az övsömör, de sokkal tovább tart és fájdalmasabb. Persze a kiütéseket is kezelni kell, hogy szépen gyógyuljanak. Nekem kb öt napig tartott így maga az övsömör, aztán egy fél évig mászkáltam 1-2 hetente a szemészetre, mert okozott egy makacs gyulladást (pont azon a dermatómán jött ki, ahol a szemem van).

2016. aug. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bőle Sándor válasza:
Javaslom : AZONNAL BŐRGYÓGYÁSZHOZ KELL MENNI ! ! Az övsömör elleni gyógyszer az ACICLOVIR csak az elsö 3-4 napig használ ! utána nincs más lehetőség a gyógyulásra, mint a saját immun rendszer védekezése ! Az pedig nagyon is életkorhoz kötött ! Én 88 évesen már tudomásul vettem, hogy ez a fájdalmam a sírig tart. A kis határidő után megmaradó bőrfájdalomra a recept nélkül kapható:LIDOCAIN KRÉM+FENISTIL GÉL keveréke hasznos, esti fürdés után bekenve. Vigyázat A LIDOCAINRA ÉRZÉKENYEKNEK NEM AJÁNLOTT ! Hatása kb. 4-5 óra. NEM AZONNAL HAT ! 30-40 perc múlva kezdi.
2016. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!