Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha megkérem a háziorvost...

Ha megkérem a háziorvost kiirja a Telviran tablettát nekem herpeszre?

Figyelt kérdés

Pár hónapja, voltam nála ezzel a problémával és szó nélkül adott nekem receptet. Most újra mennék, mert megint folyamatosan ki akar jönni, a napi 500 vagy 1000 mg c-vitamin és a lizin tabletta ellenére is. Megkeseríti az életemet, és a párkapcsolatomat is. Ajakherpeszről van szó.

22/L


2016. szept. 6. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nem irjak ki ilyen surun, mert nagyon roncsolja a majat, majfunkciot.
2016. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én eddig csak Telviran krémről hallottam, az nem vényköteles. EPAVIR bogyót próbáltad már? Az vény nélküli és kicsit természetesebb. (Nekem szájtetkó előtt "írta elő" a kozmetikusom a szedését, mert a tetkó előhozza ha volt már korábban herpeszem. A beszedése után vagy 2 évig egyáltalán nem is volt vele gondom)

Van egy nagyon jó gyógynövényes krém is: [link]

Eredetileg gyógynövényes arckrémnek vettem, páromnak viszont pont kapóra jött a kiburjánzani akaró rusnya ajakherpesz ellen: 2-3 kenés, és a duzzanat gyönyörűen visszahúzódott! Most elfogyott, úgyhogy újra fogom venni!

A kérdésedre válaszolva: orvosfüggő, de ha konkrétan kéred, valószínűleg kiírja. Azért próbáltam valamilyen alternatív megoldást ajánlani Neked a tapasztalataimat leírva, hátha sikerülne - ha nem is véglegesen - de jó hosszú időre megszabadulnod ezektől a sunyi undok hólyagocskáktól!

2016. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi lizint veszel be?

Amikor érzed,hogy ki akar jönni, 4x2 kapszulát is bevehetsz,és akár fél évig is szedni kell napi 2 kapszulát. Amikor az immunrendszered egy picit is legyengül,a herpesz azonnal támad.

Lehet hogy nem ártana B vitamin komplexet is szedned.

2016. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eloszor lizin-c-t szedtem, de attertem a stitec-es (bodyboltbol veszem) lizinre ,mert arban jobban kijon, de igyis egy vagyon elmegy a lizinre :( En amugy tobb mint fel eve szedem , de igy is ki akar jonni kb 2 hetente. Annyi hogy mindig idoben kremezem, meg a lizin is nalam van mindig, igy nem no meg nagyra, de akkor is rettentoen zavaro.
2016. szept. 6. 23:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább bőrgyógyászatot látogasd meg (háziorvos sokszor csak lövöldözik), nekem is volt kéthetente, bőrgyógyászhoz mentem és ő adott egy szakorvosi vényre adható gyógyszert, 14napig kellett napi 1 szem és azóta évente 1x ha van (akkor is azért ha magasra szökik a lázam betegségkor).
2016. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!