Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől jöhetett ki napok alatt...

Mitől jöhetett ki napok alatt szemölcs a hónomon? Meddig fog nőni? Mitől jött ki?

Figyelt kérdés

Nem orvosi tanácsokat kérek, mert akkor az egészség kategóriába írtam volna. Ezért kérem, hogy senki se rakassa át a kérdésem, én TÉNYLEG ebbe a kategóriába szántam, és szeretném is, ha itt maradna. Köszönöm.


Nos, a következő a helyzet. Tegnap előtt megborotváltam a hónomat. Bekentem előtte fürdőhabbal, de ilyen bőrápolós fürdőhabbal. Sőt, előtte el is fürödtem, mellesleg ugyanezt a fürdőhabot használva, és a hónomat is jól megmostam. Szóval bekentem vele a hónomat, és megborotváltam, mert már jó ideje nem borotváltam meg. A helyzet az, hogy tudtam, hogy nekem mindig is érzékeny volt a hónom. Sem borotvahab, sem semmilyen borotválkozás előtt/utáni gél nem volt jó, mindig pattanásos lett tőle a hónom. és most is az lett, tehát eljött a szokásos dolog. De ezen felül másnak észrevettem, hogy kijött rajta egy szemölcs is, amit bizony nem volt ott előtte! Jól megnéztem a hónomat borotválkozáskor, és semmilyen szemölcs nem volt ott. Ráadásul ha ott lett volna, le is borotváltam volna, mivel ez nem történt meg, ezért nyilvánvalóan nem volt ott semmilyen szemölcs.


A szemölcs még kicsi, de hosszú. Olyan, int egy kígyó. Nem is tudom elmondani. Kb. 0,5 milliméter széles, és 3-4 milliméter hosszú. Egy kígyószerű kinövés. De ahogy mondtam, kb. egy nap alatt nőt meg ennyire, sőt, talán egy nap sem kellett hozzá. Fogalmam sincs, hogy ha ezt az iramot folytatja, akkor 1 év múlva mekkora lesz. És mivel sok a hónaljban a nyirokér, ezért attól is rettegek, hogy lefelé is behatol egy nyirokérbe, és szétterjed...


Anyukám szerint vírusos eredetű, és majd meg fog szűnni, le fog apadni, vagy le fog esni. Mivel nekem már van egy ilyen a karomon, csak kisebbe, és már 4-5 éve ott van, ezért bizony tudom, hogy ez nem fog leesni, nem fog visszaapadni, de nőni nőhet. Félek, mert gyors. Félek, mert nem tudom, hogyan szabaduljak meg tőle, és most már tényleg nem merem többet leborotválni a hónomat, mert ha levágom a szemölcsöt, akkor bizony elrákosodhat!


1. Ilyen eredetű lehet a szemölcs?

2. Hogyan tüntessem el a hónom aljáról?

3. Mi az, amiért kijöhetett a borotválkozás hatására?


2016. szept. 15. 17:44
 1/1 A kérdező kommentje:
Végül átrakták ide a kérdésemet, de nem baj, reménykedem, hogy jó helyre került.
2016. szept. 15. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!