Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van valami kutatás, cikk,...

Van valami kutatás, cikk, hogy egyesek hogyan ússzák meg a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés

Akik huszon, harmincéves korukban esnek csak át rajta, hogy-hogy? Mi más a mi szervezetünkben? Mi is voltunk oviban, egy légtérben a többiekkel, ültünk egy asztalnál másokkal, mások után fogdostuk a játékot majd szánkba vettük a kezünket, dörzsöltük a szemünket...

Mégse kaptuk el akkor és később ez nagy szívás!

Én tizenévesen övsömörös betegtől is elkaphattam volna, velem egy háztartásban élő rokon övsömörös volt.

Miért? Miért? :D


Másnak is kiakadt a háziorvosa, mikor elmondta, hogy még nem volt bárányhimlős és oltást kér?


2016. okt. 18. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Például én nem voltam bárányhimlős, pedig a bátyám volt. Megnézettem, hogy ellenanyagom viszont van, tehát megfertőződtem, de tüneteim nem lettek. Így védett vagyok. A gyerekeim is voltak bárányhimlősek, tőlük a férjem elkapta, én nem, tehát bebizonyosodott, hogy jó volt a labor eredménye. Az emberek 10%-ánál fordul elő az elő, hogy nem lesznek tüneteik a fertőződés után.
2016. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom létezhet immunitás a bárányhimlőre is. Az is lehet, hogy egyszerűen csak szerencséd van.
2016. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem valahogy más immunrendszerünk van. :D



Exem is 17 évesen volt. De például mikor ajakherpeszem volt, mondta, hogy csókolózzunk nyugodtan, úgyse kapja el, sose volt még neki. Tényleg nem kapta el...


Én is azt veszem észre magamon, hogy pont az ajakherpeszt kivéve nem nagyon kapok el vírusos betegségeket. Sőt, nem kapom el a betegségeket!! Amikor legyengülök, jön egy egy felsőlégúti, az el is húzódik - de a tünetek alapján mindig bakteriális és antibiotikumra javul is.

De pl exemmel egyikünk se kapta el egymástól a náthákat.


Én magamtól fázok meg, ha stressztől legyengül az immunrendszerem, de alapvetően rámtüsszenthetnek, semmi...


Tökre érdekel az immunológia.

Meg a fenti bárányhimlős kérdés.



Remélem azért autoimmun beteg nem leszek. Hipochonder az már vagyok.

2016. okt. 18. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!