Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet szedni Candisyst...

Mokledor kérdése:

Mit lehet szedni Candisyst helyett?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek javasolták hogy szedje ezt a gyógyszert de ezt nem lehet antibiozikum mellett szedni. Valaki tudna olyan gyógyszert ami hasonló hatású de lehet mellette antibiotikumot is szedni? Köszönöm előre is ha vannak ÉRTELMES VÁLASZOK.

2016. okt. 26. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen antibiotikum mellé? TBC-re ható szert szed a barátnőd?
2016. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gombás fertőzésre
2016. okt. 26. 08:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot nem gombás,hanem bakteriális fertőzésre szedi. A Candisystet kéne gombára. És nyugodtan lehet szedni antibiotikum mellett,mert csak a TBC-re használt Rifampicinnel nem szabad együtt szedni. Egyébként ez minden gomba elleni gyógyszerre igaz nem csak a Candiysytre.
2016. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor szedheti mellette nyugodtan?
2016. okt. 26. 08:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze. Elolvastátok a gyógyszerhez csatolt leiratot? Még jó,hogy rákérdeztél. A rifampicin egy nagyon speciális antibiotikum,amit csak úgy nem írnak fel és csak ezzel van probléma,a többit lehet szedni.
2016. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :):D
2016. okt. 26. 08:27
 7/10 anonim válasza:
Bocsánat, hogy ide kontárkodok, de nekem meg az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy doki ugyanezt a gyógyszert felírta nekem is. 30 F vagyok, és a barátnőmnek candidája lett, de az urológusom, meg azt mondta, hogy így engem is kezelni kell (??). Szóval felírt két szemet, és 1 héten belül kellett beszednem, ami meg is történt. De két kérdésemre nem tudott rendes választ adni. Az első, hogy lehet-e nemi életet élni mellett, kettő: meddig van hatása ennek? Mikortól lehet alkoholt fogyasztani például? Mert nagyon megriogatott, hogy leterheli a májat, és már egy pohár sört is káros lehet számomra. Olvastam a betegtájékoztatót, hogy 150 mg kapszulát, szoktak hetente is enni, szóval 1 hétig kitart a hatása? Vasárnap szedtem be az utolsó adagot. Köszönöm előre is a választ! És bocsi mégegyszer, hogy idekontárkodtam.
2016. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alapszabály az az ilyen gyógyzereknél,hogy nőknek 2 kapszulát kell bevenni 1 hét szünettel,férfiaknak elég egy is. Gondolom az orvos a biztonság kedvéért írta Neked is a kettőt. És nagyon helyesen járt el,hogy Téged is kezel,mert férfiaknál nem okoz mindig panaszt a gombásodás,viszont kezeletlen esetben visszafertőzi a nőt. Nem is tudom,hogy erre a nőgyógyászok miért nem gondolnak- tisztelet a kivételnek! A barátnőddel élhetsz szexuális életet hiszen mindketten egyszerre vagytok kezelve.
2016. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Köszönöm a válaszodat! Ennek örülök. A nőgyógyásza csak legyintett, nálam meg beindult hipohonder ösztön, és csak elnéztem az urológusomhoz. Az alkohollal kapcsolatban miért riogatott? Azt mondta, hogy erős máj kell hozzá... Diák koromban nem vetettem meg az alkoholt. Tudom, hogy már rég volt iskolában, de azért csak-csak zavar... Így is köszönöm a választ!
2016. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert az ilyen gyógyszerek a májon keresztül bomlanak le,de már jóval májkímélőbbek,mint a régi gomba elleni gyógyszerek. Ezért nem is szükséges a szedésük előtt és közben a májfunkció ellenőrzése.
2016. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!