Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Apró, bogyós és sötét széklet,...

Apró, bogyós és sötét széklet, mitől?

Figyelt kérdés

Egy ideje már nagyon apró bogyókból áll a székletem. Sötét, de nincs székrekedésem, minden nap van (a legtöbb napon kis adag, és hetente kb. egyszer van egy nagyobb). Voltam vérvételen, elég sok dolgot megnéztek, CMV szeropozitív lett. Hasi ultrahangon a jobb alhasamon egy-két nyirokcsomó már három hónapja meg van nagyobbodva. Székletvizsgálatom is volt, vért nem találtak benne, parazitát és egyebet sem.

Voltam belgyógyásznál, azt mondta, hogy 3 hónapig szedjek napi 2000mg C vitamint, aztán februárban menjek vissza.


Annyit még hozzáfűznék, hogy júliusban voltam Erdélyben egy hetet, kb. azóta vannak nagyobbodott nyirokcsomóim, feltételezem, ott kaptam el a vírust. Egyébként aranyerem is van, nem tudom, lehet-e ehhez köze.


2016. nov. 22. 21:06
 1/9 anonim válasza:
55%

Szerintem az aranyértől van.

De a nyirokcsomóidra akkor sem lehetne kihatása.

2016. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A CMV-nek tünete a tartós nyirokcsomó megnagyobbodás, az valószínűleg attól van.
2016. nov. 22. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

És mit eszel?

Kevés rost, kevés folyadék, étcsoki, banán okozhat ilyet.

Lehet valamilyen bélgyulladás. Aranyér mitől lett? Korábban szorulásod volt?

2016. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Folyadékot biztosan iszom eleget. Tejcsokoládét szoktam enni, napi szinten.

Miután hazajöttem Erdélyből, volt egy heveny lázas, hasmenéses betegségem, amit az orvos szerint a CMV okozott. Arra vettem be széntablettát, utána 1 hétig székrekedésem volt, akkor megszenvedtem a székeléssel, először volt véres csík a székletemen (azóta csak egyszer volt). Ez biztosan aranyér, proktológus megnézte, írt fel rá kúpot, kenőcsöt, amióta azokat használom, nincs vele problémám. Az utóbbi kb. 1 hónapban jött ez a bogyós, sötét széklet ismét, ekkor készült a székletvizsgálat, amiben nem találtak semmit.

2016. nov. 22. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Víz és nyers rostok termések hiánya miatt , sok só cukor finom liszt szénsav sok főtt dolog okozza .
2016. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Én elmennék az ambulanciára egy ilyennel,már csak amiatt is mert a véres ürülék az már egy eléggé komoly bélproblémára utal.
2016. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
#6: De nem találtak benne vért.
2016. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hatos, úgy látom, nem olvastad el rendesen, amit írtam. Egy friss vércsík volt a székletemen, ami után elmentem egy proktológushoz, az felnyúlt, megnézte, és megállapította, hogy egy kis méretű aranyerem van. Felírta rá a saját kúpját, illetve egy kenőcsöt. Háromszor kellett használnom egymást követően a kúpot, azóta semmiféle problémám nincs vele, nem viszket a végbelem, nem véres. A jóval ezután készült székletvizsgálatban és széklettenyésztésben nem találtak vért.
2016. nov. 22. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kaptál valai oltást mostanában, amitől nyúl lettél?
2021. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!