Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan mulaszthatom el a...

Hogyan mulaszthatom el a hasmenésemet?

Figyelt kérdés

Kb 3 napja megy a hasam, és lázas voltam (38-39 fok), szédültem is rendesen lüktetett a fejem. Ez mára elmúlt "szellemileg" teljesen jól vagyok, ám a hasam még rakoncátlankodik. :)

Valahol azt olvastam, hogy hagyni kell a hasmenést, mert kitisztítja a méreganyagokat a szervezetből a gyomor, és 1 teljesen napig ne együnk semmit ivással is csak óvatosan.


Valahol azt olvastam, hogy 1 pohár kólát kell meginni mert az rendbe rakja a gyomrot (1 éve kipróbáltam akkor működött). Valahol azt írják hogy kerüljük, és igyunk gyümölcsleveket (lehetőleg 100%-osat) mert van benne vitamin és segít regenerálni a gyomornak a nyálkahártyát.


Valahol azt olvastam hogy kerüljük a cukros italokat (narancsleveket), és igyunk málnalevél teát / áfonyateát, a lényeg hogy legyen gyümölcstartalma.


Most karácsonyra kaptam egy ilyen "gyümölcssűrítményt", 3 kis üvegben, 3 különböző íz (mentás zöld alma, vaníliás eper), a lényeg hogyha forró vizet raksz rá igazi gyümölcsteát kapsz. Érdemes lenni azt innom? Látszik hogy nem valami filléres dologról van szó...


Evés terén valahol azt mondták, hogy 1 napig ne egyél semmit, hadd ürüljön ki a gyomor és így megszabadulva a méreganyagtól.


Valahol azt mondták hogy hasmenésre nyugodtan együnk főtt krumplit, és pirítóst mert az megköti az anyagot és segít regenerálni a gyomornyálkahártyát.


Most melyiket válasszam?


2016. dec. 16. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én személyszerint szoktam enni és sok vizet iszok, mellette pedig egy kis kólát is.
2016. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most ittam kólát, ewttem kekszet fáj még a hasam, de már nem annyira.
2016. dec. 16. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Célszerű pár napig diéta, sós vízben főtt burgonya, sós ropi, rizs, utána is 1-2 napig kerülni kell a fűszeres, zsíros ételeket, folyadéknak ilyenkor legjobb a tea, vagy szénsavmentes ásványvíz.
2016. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, írt fel görcsoldót, gyomorfertőtlenítőt, meg mondta hogy egyek széntablettát is.


Teának a cukor nélküli teát mondta, meg a kamillateát, de utóbbitól csak hányingerem lett, szóval maradok a rendes teánál kis kortyokban iszogatva.

2016. dec. 17. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!