Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A lábgombát lehet kólával...

A lábgombát lehet kólával vagy co2-vel kezelni? Régen használt cipő fertőtlenítése szükséges?

Figyelt kérdés

Lehet h hülyeség de szerintem a 4-es ph nem tenne jót a lábgombának,vagy mondjuk egy pár perces co2 kezelés utána meg egy kis gombaölő krém.



Kb két éve gombás már a lábam eddig nem sok vizet zavart de nemrég elkezdett sújosbodni szóval elhatároztam h kiírtom!!



Előre is kösz a válaszokat!!



2017. jan. 15. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Tiszta ecettel kend be éjjelre. Reggel meg citrom levével, és a gombaölő krém plusz legalább kétszer.
2017. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, ha a kólát a kezelés közben megiszod, a CO2-ot meg kilégzed. Legjobb a rendszeres napi formalinos lábfürdő, gombaölő lábhintőpor, lábtörlésre külön törülköző. Csak pamutzoknit (legalább 90% pamut !!!) szabad hordani, sokat kell mezitláb lenni. A cipőt is formalinnal kell fertőtleníteni, legjobb tömény formalinos vattát tenni bele és az egészet műanyagzacskóba tenni lezártan 1 napra (olyan helyre, ahol a formalin gőze nem irritál) és utána ki kell alaposan szellőztetni.
2017. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A formalint ne használd a lábadra, erősen mar! A cipő fertőtlenítésére is úgy kell,hogy nem a cipőbe teszed a formalinos vattát,hanem egy nylonzacskóba a cipő mellé és bekötöd egy napra, utána pedig legalább 24 órát szabad levegőn szellőzteted. A colától bajod nem lesz,de szerintem a gombának sem. Miért nem veszel gombaölő krémet?
2017. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vettem 2 db canesten kenőcsöt, de valahogy szeretném felgyorsítani a folyamatot.


Napi 3x kenem a lábam.


Az ecetet meg a formalint is kipróbálom.



Amúgy kösz a kommenteket.


Amúgy a tiszta co2 jó a gombák ellen?

2017. jan. 15. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Áztasd az ecetes vízzel is,de a formalinnal nagyon vigyázz, azt a bőrödre ne használd és közvetlenül a cipődbe se dugd bele! A körmeid nem gombásak?
2017. jan. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A körmeim rendben vannak, csak a talpam gombás.

Még...

2017. jan. 16. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor még nem olyan rossza helyzet. A bőrgombát nem nehéz kikezelni,de ne húzd tovább,mert ha a körmeidre is rámagy ,az már egy nehéz, költséges kezelés lenne,ráadásul vissza-vssza fertőzné a bőrödet is.
2017. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!