Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt már valakivel hasonló vírus?

Volt már valakivel hasonló vírus?

Figyelt kérdés
Karácsony előtt kijött rajtam hányás hasmenés vírus, pár napra rá pedig egyik este csak a hasam ment. Múlt héten ismét kijött rajtam hányás hasmenés. Járt már így valaki, hogy 1 hónapon belül kétszer? Családban szinte mindenki elkapta, viszont nem élünk együtt, de találkozgatunk. Lehetséges ugyanazt elkapni, nem immunis rá utána az ember? Ezután mindig féljek, hogy megint elkapom, pedig ritkán vagyok beteg. Köszönöm.
2017. jan. 17. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazt nem kaphatod el kétszer. A tested mikor először találkozik egy vírussal az immunválasz során mikor antitestek termelődnek az antigének ellen, néhány memóriasejt lesz és azok megjegyzik a vírust, így következő alkalommal már rögtön aktiválódnak. Ettől függetlenül számtalan fajta vírus létezik számtalan tünettel, szóval más vírusokat elkaphattok ugyanazokkal a tünetekkel.
2017. jan. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem volt székletvizsgálatod, vagy vérvizsgálatod, nem biztos, hogy ugyanaz a vírus volt. Így, télen dívik a calicivírus, meg a rotavírus is. A tünetek nagyjából azonosak. Plusz, több alfajuk van a kis szemeteknek. Ugyanazt az alfajt elm€letben 3 hónapig nem kapod vissza, mert a szervezeted emlékszik rá.
2017. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont a másik alkalom előtt voltam vér, széklet vizsgálaton, minden rendben volt. Köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 17. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Először december elején volt. December 20.-án elkaptam ezt a hasmenéses vírust, lázam is volt.

Most csütörtök óta ugyanez, fáj a hasam, hasmenésem van. Tegnap este is nagyon fájt a hasam, és kijött belőlem minden. Pluszban lázas is vagyok megint és influenzaszerű tüneteim vannak. Felkellni nincs erőm, szóval szerintem ez az influenza, rettenetes izomfájdalmsim is vannak.

Anyukám tanárnő és mindent gazahoz, pluszban nem figyelnek a higiéniára. Egyébként ez a mostani december-január olyan, hogy nincs ember aki ne lett volna beteg.

Nálunk sajnos csak, akkor nem lennék beteg, ha elköltöznék.

Pluszban orvoshoz sem engednek a szüleim, szóval csak következtetni tudok. És bízom benne, hogy megfyógyulok és többet nem leszek idén beteg, de nem sok esély van rá.... :(

2017. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!