Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a legjobb és legkevesebb...

Mi a legjobb és legkevesebb mellékhatással rendelkező gyógyszer parlagfű allergia okozta szénanátha tünetei (orrfolyás, -viszketés, tüsszögés, szemviszketés) ellen?

Figyelt kérdés

2016. aug. 31. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az Aerius, nekem az bevált, de az vényköteles, viszont a gyógyszerészem folyamatosan ajánlgatja a fexofenadin-hidroklorid-tartalmú (Allegra, Ewofex) gyógyszereket, mondván az a legkorszerűbb, nem álmosít stb.

Sajnos én annyira allergiás vagyok a parlagfűre, hogy a korszerűség ellenére nekem nem vált be.

2016. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem eddig nem voltak erős tüneteim, ezért nem is szedtem semmit, de néhány napja erősebb, és ma rémes volt, egyfolytában tüsszögtem és trombitáltam.
2016. aug. 31. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:

A Lendin tablettát tudom javasolni . Egy új fejlesztésű hatóanyagot tartalmaz , más mint az eddigiek. De orális antihisztaminok szedése során kell két hét mire kialakul a hatás . Az akut tüneteket orr spray-vel illetve szemcseppel kell kezelni. Az Avamys kiváló , szteroidot tartalmazó orrspray.Szemcseppnek pedig az Opticrom nevű készítményt javaslom. A szemcsepp kapható recept nélkül is, a másik kettő receptköteles.


IV. éves gyógyszerészhallgató.

2016. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valami vény nélkül kapható kellene. Aminek kevés a mellékhatása. A Lendin betegtájékoztatóját elolvastam, az alapján nem szeretném szedni.
2016. szept. 1. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ma én is nagyon szenvedtem. Eddig cetirizin tablettát ettem, de kell vmi erősebb úgy erzem.

Én amivel sokat segítek magamon a just készítmények: szem spray, Eucasol spray ( levegő fertőtlenítő tisztító) valamint a gyógynövényes olajat zsepire cseppentve szipókázom. Ugyanis az orrom annyira borzasztó hogy szagokat se érzek. Rinospray plus orrspray van nekem de ugye azt folyamatosan nem lehet.

2017. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legjobb a csalán kapszula amiből napi 3 szemet kell szedni a pollenek megjelenése előtt legalább 1 hónappal! Nekem ez vált be és minden évben ezt csinálom és nem jött elő az allergiám. Nincs mellékhatása!!
2018. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. :-)
2018. ápr. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!