Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha megvágtam magam és bekentem...

Ha megvágtam magam és bekentem a sebet parfümmel akkor fertőtlenit? Ezzel elkerülhetem a fertőzést? (SOS VALASZT VAROK PLS)

Figyelt kérdés
amivel megvagtam magam az is bevolt kenve parfummel utana a vagast is bekentem vele csipett is akkor nem kapok mar fertozest? vagy a parfumben levo alkohol nem eleg a fertozes elkerulesere?

2017. jan. 19. 12:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lenne Betadin, jód.

Ne vagdosd magad, mert ciki lesz ha orvoshoz kell pl menned, vagy strandra, vagy majd ha kapcsolatod lesz, a sok ronda heg ami soha nem múlik el.

2017. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok parfümben vannak olyan anyagok, amelyeket kifejezetten károsnak tartanak még bőrre kerülés esetén is, nemhogy beledolgozni a nyílt sebbe. Nézz utána.
2017. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Inkább arra való szerrel fertőtleníts, ne bolti parfümmel.

2017. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Megkockáztatható az a kijelentés, hogy a kozmetikai termékek közül a parfüm tartalmazza a vegyi anyagok legváltozatosabb és legmagasabb arányát. A benne található különböző (!) kemikáliák száma meghaladja az 500-at. Megtalálható benne: etanol, acetaldehid, benzaldehid, benzil-acetát, a-pinén, aceton, benzil-alkohol, és etil-acetát. Azért ezeket emeltem ki, mert a fent említetteket ismerik talán a legtöbben, vagy legalábbis hallottak már róla.


Ezek a vegyi anyagok egyrészt mérgezőek, másrészt olyan anyagok összetevői között is megtalálhatóak, amelyeket sosem kenne a bőrére. A kapott egyveleg olyan hatásokat képes kiváltani az allergiás személyekből, amelyekre az ember nem gondolna parfümvásárlás közben.


Jelentkezhet: ingerlékenység, mentális bizonytalanság, izomfájdalom, asztma, puffadás, ízületi fájdalmak, fáradtság, torokfájás, szem irritáció, gyomor-bélrendszeri problémák, gégegyulladás, fejfájás, szédülés, duzzadt nyirokcsomók, köhögés, égő vagy viszketés, bőrirritáció.


Ezen felül találhatók olyan vegyületek is benne, amelyek kevésbé ismertek, de annál veszélyesebbek. Ezek közül kettőt érdemes megjegyezni, az acetaldehid és a toluol nevét. Az utóbb említett gyakorlatilag egy idegméreg, ami befolyásolja az izomműködést, de okozhat emlékezetvesztést, beszéd-, hallás- és látászavart. Az acetaldehid rák keltő hatású.


A legijesztőbb az egészben, hogy a parfümgyártásra eső korlátozások nagyon lazák."


[link]

2017. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Eddig nem tapasztaltam semmi kulonoset ezek utan remelem nem is lesz semmi bajom.mar megbatam hogy vagtam magam
2017. jan. 20. 10:41
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

Örülök, hogy nem lett bajod! Remélem, hogy többször nem lesz kedved vagdosni magadat. Nem is tudom, hogy miért tetted. Te tudod?


Mindenesetre szerintem annak csak örülhet az ember, ha szép, egészséges bőre van, a hegek tényleg nem mutatnak jól. Persze, nem ez a fő szempont, hogy miért ne vagdosd magadat.


Esetleg inkább kereshetnél magadnak egy érdekes hobbit. Lehet, hogy azt hiszed, hogy a világ unalmas, pedig nem. :-)


Szomorú vagy? Depressziós? Írj, ha van kedved.

2017. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%
Hány éves vagy drága? Gondolom 10-15 körül lehetsz, és biztos vagyok benne, hogy valami nagyon nagy trauma érhetett.. te ezt csak figyelemfelkeltésből csinálod! Ha nem ez miatt tennéd, akkor nem érdekelne, ha elfertőződik vagy sem.. a kérdéseddel elárultad magad.. feltünési viszketegséged van <-- így hívják.. nem tudjátok jó dolgotokban mit csináljatok.. gondolom életed szerelme szakított veled is és romokban a életed.. haggyuk már.. inkább tanulj, nemsokára itt a félévi, és év végi :3
2017. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%
Látom jó neveltetésben részesültél! Gratulálok a szülőknek! Egyébként, pár év múlva, nem ezt fogod mondani. Szerintem te se szeretnél egy elég gáz helyen dolgozni, inkább tanulj, de darabold magad. Sokkal többet érsz el vele :S
2017. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
* de NE darabold magad
2017. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!