Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi baja lehet a fülemnek már...

Mi baja lehet a fülemnek már fél éve?

Figyelt kérdés

A sztori nyáron kezdődött, legalábbis egy pár napos balatoni tartózkodás után lettem rosszul: gyakori "lebegés-érzés" némi egyensúlyzavarral, emésztési gondok, széklet megváltozása, álmosság, stb. A háziorvos vérképet csináltatott, ami jó lett.


Később a fülem (mindkettő) enyhén fájt, feszített. Ezek nagyrészt aztán elmúltak, székletvér negatív, tenyésztés negatív. A panaszaim a szédülést leszámítva megszűntek - de ami érdekes, a szédülés is csak a déli órákban jött elő, és estére elmúlt, minden nap.


Októberre sokkal jobban lettem, a szédülés már csak nyomokban, fülpanaszok nem voltak leszámítva azt, hogy nyeléskor állandóan pattogott mindkettő.


Decemberre a szédülés szinte teljesen elmúlt, viszont a fülem dugulni kezdett, amit mindig ki tudtam pattintani egy nyelésszerű mozdulattal. Sajnos fülcsengés is társult hozzá (egyik oldalon kicsit erősebb + fejzúgás). -> Fül-orr gégészet, megnézte a füleimet, semmi rendkívülit nem látott, kaptam keringésjavító gyógyszert és orrcseppet.


Most ott tartok, hogy a szédülés néha-néha előjön még mindig, főleg provokálásra (kézmosás lehajlással, bizonyos mozdulatok - főleg a kart jelenti ez), és a füleim még mindig pattognak, ha az orrom tele van - és mostanában sajnos ez gyakori - , dugulgat is. A fülcsengés is hol jobb, hol rosszabb.


Nem vagyok elájulva az orvosok hozzáállásától, így nagyjából magamra maradtam ezzel a problémával. A szédülésre is csak legyintgettek, hogy "lehet ettől, meg attól is". Bár nem súlyos szédülés volt, ettől még rém kellemetlen (és most is, amikor nagy ritkán még gyengébben előjön).


Hova forduljak? Mi bajom lehet?



2017. jan. 23. 16:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy a fül-orr gégészeten ép hallást állapítottak meg.
2017. jan. 23. 16:14
 2/5 anonim ***** válasza:
A tüneted kétféle problémától is lehetnek. A szédülés szerintem nyaki csigolyától van. Ezt könnyen orvosolhatod pár hét gyógytornával. A füldugulást, zúgást, pattogást Bioptron, vagy más lágy lézer kislámpa alkalmazásával megszüntetheted. Valószínűleg allergiától, vagy hidegtől fenn maradt váladék okozza.
2017. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a gyors választ.

A nyaki csigolya eredetet én is régóta gyanúsítom. Van valamilyen mód, ami alapján meggyőződhetek erről? Valamilyen kiváltó, jellegzetes mozdulat?

2017. jan. 23. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább valami nehezen kimutatható Eustach kürt gyulladásra tippelnék, csak hát a valóban jó orr-fül- gégészek már nem Magyarországon dolgoznak.
2017. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"valami nehezen kimutatható Eustach kürt gyulladásra tippelnék"


Ez lehet kétoldali? (Nem egyforma intenzitással, de kétoldali a dolog.)

2017. jan. 23. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!