Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet-e a máj vagy epe problém...

Lehet-e a máj vagy epe problémám úgy is, hogy az általános vérképen a máj illetve epére vonatkozó értékek a normál tartományon belül vannak?

Figyelt kérdés

Bilirubin össz. 11,5 (3,4-20,5)

GOT/ASAT 24 (5-40)

GPT/ALAT 24 (4-38)

ALc prosphatase 60 (40-130)

Gamma GT 36 (5-50)


2017. jan. 27. 13:28
 1/10 A kérdező kommentje:
23 éves férfi vagyok
2017. jan. 27. 13:28
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha végstádiumos májzsugorod van előfordulhat, hogy az enzimek értékei "jók" lesznek, ugyanis annyira kevés ép májszövet van az ilyen ember szervezetében, hogy nincs minek a vérbe kerülnie, így egészségesnek tűnik a lelet, valójában nem az. Ez azonban ritka, és nem itt kérdezősködnél.


Ha viszont te egy fiatal ember vagy, akinek néha epegörcsszerűsége van, akkor ez nem zárja ki a kő jelenlétét, viszont nincs epeelfolyási akadályod, ami jó.


Szóval ez önmagában kevés ehhez, egy ultrahang sokat tudna segíteni.

2017. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Augusztus közepén voltam legutóbb ultrahangon, akkor minden rendben volt találva. Akkor ez volt írva az epével, illetve májjal kapcsolatosan leírva. "Epehólyag átlagosan telt, vékony falu, kőecho benne nem látható. Epeutak nem tágabbak, kőmentesek. Máj norm. nagyságú, szabályosan reflektál, a szerkezet homogén."
2017. jan. 27. 13:43
 4/10 A kérdező kommentje:
-leírva *
2017. jan. 27. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs semmi bajod, egészséges vagy szinte biztosan.
2017. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az miatt tettem fel a kérdést, mert már majd két hete érzek bizsergést a jobb lapockám alatt, ez főleg hajoláskor jelentkezik, illetve az utóbbi 2 napban enyhébb fájdalommá vált és van, hogy elől, a jobb bordám alatt is érzem. Ez a bizsergés egyébként azután kezdődött hogy elég érdekes pózban kellett felemelnem a magasba egy viszonylag nehéz tárgyat (mintha súlytlöknék kb) és úgy tartani pár percig. Illetve szintén jobb oldalt hátul a bordám alatt nyomásra fáj de úgy emlékszem, hogy ilyen panaszom már évekkel ezelőtt is volt. És mintha már mondtam is volna a háziorvosomnak aki akkor ott úgy vizsgált, hogy elkezdte ütögetni a hátam azon a részen, de nem éreztem semmit.
2017. jan. 27. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem inkább mozgásszervi panasznak tűnik, szerintem nincs köze a májadhoz és az epédhez. Ha azokkal lenne baj, azt étkezéshez és kajákhoz kötnéd.
2017. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak az a nyomás miatti fájdalom mintha lágyrészen lenne
2017. jan. 27. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Máj akkor tud fájni, ha feszül a tokja, annak viszont rendszerint szokott laboron jele lenni. Őszintén szólva kifogytam az ötletekből, úgyhogy az orvosaidra bízom a további találgatásokat :) Még mindig a mozgásszervi, sugárzó fájdalomra gondolnék, pláne egy huszonéves esetében.
2017. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha hétfőig nem múlik el, akkor felkeresem a háziorvosom!
2017. jan. 27. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!