Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megbetegedtem (megfázás v....

Megbetegedtem (megfázás v. influenza+kimerültség, tünetek: köhögés, mellkasi fájdalom (enyhe), fáradtság), nem ettem 4+ órája, de a cukrom 7. 0 volt. Baj van?

Figyelt kérdés
Nem vagyok cukorbeteg, de inzulinrezisztenciát, csökkent glükóz-intoleranciát állapítottak meg egy másfél éve, aztán egy komolyabb orvos rendesen megvizsgált és azt mondta nem kell gyógyszeres kezelés, csak figyeljek oda az életmódra, rendbe fog jönni, ha baj van menjek vissza. Azóta odafigyelek, néha-néha megmérem a cukrom, de éhgyomorra sose volt ilyen magas. Olvastam neten hogy a láz csökkentheti az inzulinérzékenységet, de még az se biztos hogy lázas vagyok (étvágyam pl lenne, csak így nem merek enni hogy ne menjen feljebb, lázmérőm nincs de nem érzem magam annak, szóval max hőemelkedés). Szerintetek ez baj? Mi a teendő? 1 óra múlva megmérem megint, ha a esetleg feljebb menne, mennyi az az érték aminél ki kéne hívni ügyeletet? De nem hiszem hogy feljebb fog, nem is eszek így szóval nincs mitől feljebb menjen..

2017. jan. 29. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
A 7.0 mmol/L cukor teljesen jó este. Nem éhgyomorra mérte, (éhgyomorra magas lenne). Ügyeletet 15 feletti cukor esetén kell hívni (inkább 20 felett)
2017. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár du. 5kor ettem utoljára.. De pont egy órája mértem most meg lement már 5.4re. Szóval nincs baj :)
2017. jan. 29. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!