Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iszonyúan ki vagyok merülve,...

Iszonyúan ki vagyok merülve, de nincs kiút?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.Szakközépre járok,elég kemény helyen turizmust tanulok.Alig megy négy hete az iskola,és már föl van adva a himnusz,a szózat,6 beadandó,10 tétel szakmaiból,két matekdoga,egy irodalom,és ég valamit adtak csak már nem tudom mit.Azt tudom hogy nem olyan vészes ez pl a felsőoktatáshoz képest,de alig tudok aludni,és SZÓ SZERINT az megy hogy mikor hazajövök akkor nekiállok tanulni és lefekvésig mást se csinálok.


Nektek hogy sikerült túllendüli az ilyen időszakokon?



2016. szept. 20. 21:28
 1/7 A kérdező kommentje:

Jelentkeztek már hallucináicók,gondolom a kevés alvás miatt,végtagzsibbadás,szédülés,fejfájás,hányinger,öklendezés ritkás.Gondolom stressz tünetek.

Étvágyam nincs nagyon,napi egyszer eszem mikor hazajövök,és kb ennyi.Ha ez így lesz egész évben,megveszek...


Mit tanácsoltok?

Példának magatokat is hozhatjátok.

2016. szept. 20. 21:29
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Valamit változtass, nagyon rosszul osztod be az idődet. Kérdezd meg a többieket, ők hogyan csinálják, hogy nem akarnak felfordulni szeptember közepén, és ezt most nem gúnyosan írom.


Más: ha nem viszel be, nem tudsz kiadni. Vonatkozik ez a kajádra is, ha nem töltöd fel magad tápanyagokkal, akkor hogyan várod el a testedtől, az agyadtól, hogy működjön? Aztán mozdulj ki, százszor élénkebb és frissebb lennél némi testmozgás után, mint előtte. Próbáld ki, egyél normálisan és mozogj minden nap valamennyit.

2016. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit! Az is idő, viszont az idegrendszeredet lenyugtatja. Egy nap legalább fél óra sport, és lefekvés előtt foglalkozz azzal amit szeretsz, hogy eltávolodjanak a gondolataid a sulitól!
2016. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen terhelés mellett maradj a túlélésnél. Tehát a kiváló átlag felejtős, tanulj annyit, amennyire képes vagy és kész.


Az alvás és az evés-ivás elemi fontosságú, hiába nem kívánod, napi 3x egyél legalább valami keveset és legalább 6-7 órát aludnod kell, hogy ne borulj meg.


Nekem még csak általános iskolások a gyerekeim (amikor meg én tartottam a középsulinál, vígan meg lehetett csinálni), de őszintén sajnállak, hogy most, ebben a rendszerben jársz iskolába. A középsuli több ismerősöm szerint is maga a pokol.

2016. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Kevesebb net, szórakozás, több alvás, így hatékonyan tudsz tanulni. Figyelj oda az órákon, így otthon kevesebbet kell tanulnod. Ha most nem tanulod meg, hogyan oszthatod be az idődet később még rosszabb lesz.
2016. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Nekem tavaly 41 órám volt, három nulladikkal. Én max két órám tanulok egy nap, nekem ez a lélektani határ, az ébresztőmet használom időzítőként, tanulok közben pedig nyugtatt zene megy. Egyébként Én tagozazot váltottam, hogy le tudjak érettségezni. Sajnálom, de nem tudok hasznos választ adni. Mindenesetre hidd el, hogy együtt érzek. :/

Talán próbálj meg relaxálni, és gondolj arra, hogy még mindog jobb egy erős iskolában tanulni, jó tanároktól, mint egy gyengében tengődni, hogy aztán megbukj az érettségin.

2016. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek


Sportolok egyébként,edzőterembe járok (ha van időm,tehát kb hétvégente,vagy késő este 10-ig,mert akkor zár a terem)de nem segít.Néha sírok is.Nem szégyenlem,de sokszor kijön belőlem....

2016. szept. 20. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!