Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehetett a gond? (laktózérz...

Mi lehetett a gond? (laktózérzékenység)

Figyelt kérdés

Már vagy 7 éve laktózérzékenységet mutattak ki nálam (22 éves vagyok) elég nagy mértékben (azt hiszem 20 egység felett már allergiának számít 3 órával a laktóz elfogyasztása után, nekem 1,5 óra múlva lett ez 120. De kis mértékben fogyaszhtaok következmények nélkül. A kis mérték azt jelenti, hogy egy kávéskanál joghurt. Túrót semmilyen mértékben nem tudok enni. Vaj pedig sosem okozott problémát.

Laktózmentes élelmiszereket fogyasztok (tej, joghurt és társaik). Viszont mondjuk laktózmentes tejből sem tudok meginni egy fél bögrénél többet, mert ámbár nem laktózérzékeny tünetek jelentkeznek, hanem csak nem jó a közérzetem.

Ma az abc-ben megláttam egy magic milk-es madártejet, amit már nagyon régóta kutatok, hogy hol lehet kapni. Ittam is belőle kb 2-3 decit. Kissé diszkomfortosan éreztem magam utána, de közel sem annyira, mintha egy teljes tejet meginnék ugyanilyen mennyiségben. viszont egy olyan 4-5 órára rá mennem kellett a mosdóba.

Mi lehet akkor a probléma? maradt egy kis tejcukor a madártejben, nem tudták az összeset lebontani? Vagy esetleg másra is érzékeny vagyok?



2017. jan. 31. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!