Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Betegen mindegy hogy az...

Betegen mindegy hogy az ágyban fekszek vagy a szobámban/házban csinálok mindenfélét, vergődök egész nap?

Figyelt kérdés
Lefeküdnék nappal akkor se tudnék aludni, éjszaka is épp elég elaludni. De mindenki azt mondja ilyenkor feküdni kell
2017. febr. 6. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg ,hogy pihenjél,nem kell egész nap az ágyba feküdni. Ahogy neked jó.
2017. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én soha nem szoktam feküdni, kivéve az első napot, amikor a láztól ágynak esek, utána már csak az a lényeg, hogy egyforma hőmérsékleten legyél a lakásban. A sok fekvés csak legyengít, ha már nem húz az ágy, akkor nyugodtan tevékenykedj otthon.
2017. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lázas betegség esetén az ágynyugalom gyorsítja a gyógyulást. Ez pedig azt jelenti, hogy tényleg ágyban kell feküdni, betakarózva. Lehet ágyban olvasni, tévézni, laptopon/tableten/telefonon netezni, vagy bármit.

A statisztikák szerint akik ezt képesek betartani, azok átlagosan sokkal rövidebb idő alatt gyógyulnak meg, mint azok, akik a lakásban lebzselnek.

Én nemrég influenzás lettem, szigorúan betartottam az ágynyugalmat, csak vécézni és enni keltem fel és utána bújtam is vissza az ágyba. Másfél nap alatt túl is voltam az egészen, teljesen tünetmentessé váltam. (Közben megnéztem pár filmet és kiolvastam egy könyvet.)

2017. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak nagyon betegen bírok feküdni. Utálok feküdni, szabadidőmben se szoktam.

Be is golyóznék.

Szerintem édes mindegy, ülsz vagy fekszel, az viszont biztosan számít, hogy ne végezz házimunkát, ne menj dolgozni, iskolába, ne tornázz, tehát pihenj.

Az, hogy a neten olvasgat valaki ülve, vagy könyvet fekve vagy horgol ülve, szerintem tök mindegy.


Én nagyon nehezen fogadom el a betegségeket. Másfél évente kapok el felsőlégúti betegséget, akkor egy hónapig tart... Többek között a reflux miatt, de azért is szerintem, mert eléggé betegen is teszek-veszek, mint máskor... élem az életem. Ülve vagy fekve, de pihennem kellene.


Mellesleg rám jellemző, hogy nem vagyok levert betegen. Energikusnak,fittnek érzem magam, cserében konkrétan folyamatosan folyik az orrom, ha köhögök, akkor folyamatosan.

2017. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!