Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az elmúlt őszi-téli és a...

Az elmúlt őszi-téli és a mostani tavaszi időszakban más is szenved hónapokig tartó vírus (ok) tól?

Figyelt kérdés
2017. márc. 21. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi szerencsére nem, de sokakat ismerek akik nem tudnak kikecmeregni belőle.
2017. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Idén szerencsére megúsztam, de tavaly többször is beteg voltam és sokáig elhúzódott.
2017. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én januárban maradtam itthon 1 hétre torok- és mandulagyulladással. Lázam is volt. Antibiotikumot és másik erős gyógyszert kellett szednem. Egy hét után visszamentem, de még szedtem az egyéb gyógyszert.


A köhögés folyamatosan megvolt. Néha alábbhagyott, néha erősödött. Ráfogtam, hogy biztos megfázás, így egyéb recept nélküli gyógyszereket szedtem és mentem dolgozni.


Péntektől megint itthon vagyok. Ismét torok- és mandulagyulladással. Azt mondta az orvosom, hogy az előbbi után túl korán visszamentem dolgozni, ráadásul közösségbe. Eldöntöttem, hogy ha kell, akkor 2+ hétig is itthon maradok, különben őszig se lábalok ki belőle, aztán jöhet az újabb szezonban összeszedett...


Elegem lett. Rájöttem, hogy az én egészségemmel senki más nem foglalkozik, az az én dolgom. Szerencsére jelenleg nem okoz nagy fennakadást a bevétel kiesése, így rendbe szedem magam. Nem játszadozok tovább. Hosszabb távon, meg általában is fontosabb számomra a saját egészségem, mint az, hogy ne kelljen másnak helyettem dolgoznia.


Eddig végső esetben jöttem táppénzre és minél hamarabb visszamentem (sajnos túl korán). Nos, ennek az időszaknak vége. Kicsit összébb húzom a nadrágszíjat és minden rendben lesz. Egészség mindenek előtt.


30/N

2017. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én egyáltalán nem voltam beteg az elmúlt hónapokban, pedig a feleségem volt megfázva is és influenzás is. Kellő elővigyázatossággal plusz erős immunrendszerrel betegség nélkül meg lehet úszni a járványokat.

(apróbetűben megjegyzem, mikrobiológus vagyok, így értek is hozzá)

Tanácsként mondom, hogy áltudományos oldalaknak ne higgyetek, és ha már betegek vagytok, akkor már a C-vitamin nem használ. A C-vitamin csak megelőzésre jó, de arra nagyon.

2017. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Én vagy 40 éve nem voltam influenzás, lázam soha nincs, ha esetleg néha náthás vagyok, az nem izgat. Gyerekkoromban nagyanyám túlöltöztetett, ezért mindig girhes voltam, de miután fellázadtam, azóta úgy öltözöm, ahogy szükségesnek látom. Hülyeségnek tartom az ellen vakcinát és nem adattam be egyszer sem. Ha már 68 évesen nem tudok megbirkózni egy pici bacival, akkor úgy kell nekem. Nem kell azért irigyelni, mert más bajom ezért van - pl. vérnyomás.
2017. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az influenzás időszak előtt méhpempős mézet ettem 1 hónapig, napi 1 mokkáskanállal és elkerült idén télen a nátha és az influenza is.
2017. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Tavaly szeptembertől (ovi kezdés) egészen november végéig beteg voltam, főleg a torkom fájt, szinte egyfolytában (gyulladáscsökkentők, antibiotikumok...). Most pedig kb. 3. hete kezdődött minden újra. Csak tippelek, hogy a kisfiam hozza haza a nyavalyákat, mert mindig előttem volt beteg. Eddig nem volt baj az immunrendszeremmel, de mióta középsős lett a pici, szinte egyfolytában betegeskedem. Mindenkinek jó egészséget!!
2017. márc. 23. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!