Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Múlni nem akaró mandulagyulladás?

Múlni nem akaró mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
Múlt hét szerdán elkezdett iszonyatosan szúrni a mandulám nyelésnél. Csütörtökön elmentem dokihoz, aki Cataflam-ot írt fel, meg Zinnat-ot (500mg/10db), ez utóbbit azzal az instrukcióval, hogy ha akarom, akkor váltsam ki...Tekintve, hogy repkedtek a 39 fok feletti láz értékek, kiváltottam. Nekem legutóbb (2-3 éve) 1000mg-os aktil duo-t írt fel a doki, az tökéletesen jól hatott, viszont azt 10 napig is kellett szedni, így már az elején féltem kicsit, hogy ez gyenge lesz. Beszedtem, hétfőn fogyott el, változás annyi, hogy lázam nincs már, de ugyanúgy fáj. Visszamentem hétfő este a dokihoz, azt mondta, hogy legyek még 1-2 napig türelemmel, mert még addig is dolgozik az antibiotikum. Mára viszont újra iszonyatosan fáj és belenéztem a torkomba, visszajöttek a sárga csíkok, pöttyök is, bár lázam még nincs. Ma már nem tudok visszamenni orvoshoz, de holnap visszamegyek, remélem akkor ad valami normális cuccot. Ti jártatok már így? Mi segített?

2017. márc. 22. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb allandoan be van gyulladva. Most nyaron ki akarom vetetni. Es sokszor nekem se hatott a legtobb antibiotikum kivel az orvos csak tippre felir egyet es az nem biztos hogy jo arra a bakteriumra lehet rezisztens ra. Az AZI Sandoz nevu antibiotikum eleg eros, eleg uj gyogyszer. Irasd fel azt. Az kb mindig hasznal. Ja es az hogy nincs lazad magas csak max hoemelkedes az csak azt jelenti hogy nem virusos hanem bakterialis felulfertozesed van. Magas laz altalaban virusnal van.
2017. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem látatlanba kellene az orvosodnak felírogatnia az antibiotikumot, főleg ha láthatóan nem hat. Kellene egy tenyésztést és antibiotikumrezisztencia-vizsgálatot csinálni, hogy a leghatékonyabb gyógyszert kaphasd.
2017. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azi Sandoz nekem is bejött. Már szinte a legelején hatott. (De vszínű kevés volt, mert kb. egy hét után újra fáj...)
2017. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma mentem vissza, kaptam aktil duo-t, 1000-eset. Remélem jó lesz végre...
2017. márc. 23. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!