Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megismertem egy férfit,...

Megismertem egy férfit, hepatitis B-je van, veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

Szerinte ha be vagyok oltva nem kapnám el, és a gyerekeink sem.

Még szűz, nem nemi úton kapta el, ha ez számít.


2017. ápr. 6. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, ismeretségtől nem fogod elkapni.
2017. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan beszélj a háziorvosoddal, és szerintem az egész kis családod is vigyed. És írj egy listát, hogy azóta ki másokkal találkoztál még.
2017. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy ő milyen úton kapta el, az számít, hogy veled/veletek mennyire szoros személyes, közvetlen kapcsolatba került. Kézfogás, köhögés, evés-ivás-mosdás...
2017. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem találkoztunk...
2017. ápr. 6. 14:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Randizni szerettem volna vele, és értelemszerűen ha jól mentek volna a dolgok, akkor házasság és gyerek. Ezért tettem fel a kérdést, mert szerinte ez nem veszélyes és ha be vagyok oltva akkor nem kaphatom el,és ha úgy alakulna, a gyerekeink sem.
2017. ápr. 6. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez kamu kérdés? 😮
2017. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hepatitis B nélkül is lehet valaki veszélyes.
2017. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hepatitis B vérrel, szexuális úton, és terhes mamáról a babára terjed.

Kézfogással, köhögéssel NEM terjed.

Ha védett vagy ellene, nem kapod el (de azért jó lenne azt a védettséget megvizsgáltatni, hogy tényleg védett vagy-e).

Ma már a tünetmentes hepatitis B fertőzöttek is kaphatnak antivirális kezelést, és akkor nagy valószínűséggel meggyógyulnak (mármint eltűnik a vérükből a vírus és nem lesznek fertőzöttek).

2017. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!