Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Külső árpa, szemorvos?

Külső árpa, szemorvos?

Figyelt kérdés

Délután vettem észre, hogy a jobb szemhéjammal valami nincs rendben. Nem vagyok szakértő, de szerintem külső árpám van, egy szép nagy. Belső árpám néha szokott lenni, de az mindig elmúlik. A külsővel mielőbb szemorvoshoz kell menni? Külső árpám még sosem volt, így azt sem tudom, hogy mi a teendő.


Köszönöm a válaszokat!


2017. ápr. 25. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért egy doki nem ártanak, de ha jól tudom, dunsztba kell tenni, hogy kijöjjön. (meg a doki is tud rá adni krémet, felvágni csak nagyon legvégső esetben vágják). Esetleg diólevél teás vattával borogasd.
2017. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Épp gondolkodtam, hogy hova is menjek szemészetre. Miskolc közelében lakom. MÁV rendelőre gondoltam, de nem tudom, hogy az ottani szemészetre kell-e beutaló.

2017. ápr. 25. 21:09
 3/9 A kérdező kommentje:
De remélem nem kell vágni :D
2017. ápr. 25. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Szemészetre nem kell beutaló, amúgy külső árpa is elmúlhat, még talán hamarabb, mint a belső. Vegyél Septosyl szemkenőcsöt, ez recept nélkül kapható és kenegesd vele.
2017. ápr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oh, ez nagyon jó! Köszönöm szépen a tanácsot! Ma el akarok menni időpontot kérni, mert a MÁV rendelőbe kell. A hétre már úgy sem fogok kapni időpontot (gondolom). Mindenképp veszek ilyen kenőcsöt, és elkezdem kezelni vele, hogy ne legyen vele nagyobb baj. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. ápr. 26. 08:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha a másik szememre is rámenne az árpa, mennyi idő alatt lesz látható? Remélem nem, de ha mégis.
2017. ápr. 26. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, h a kenőcs használt-e-
2017. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megvettem a kenőcsöt. Voltam a rendelőben időpontot kérni, de csak június közepére kaptam volna időpontot. Szóval a máv rendelőben bukta. Megyek tovább a Szentpéteribe, hogy oda mikorra kapnék. Persze, megírom, hogy hatott e a kenőcs, remélem hat.
2017. ápr. 26. 14:08
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ez a Septosyl kenőcs. Jóformán már el is múlt a külső árpám, de még kenegetem ugyanúgy napi 3x, biztos ami biztos alapon. Ugyanazon a szememen most belső árpám lett, de azt is elkezdtem kenni.


Nagyon szépen köszönöm a tanácsot, hogy próbáljam ki. Enélkül a kenőcs nélkül nem tudom hol tartanék most.

2017. ápr. 29. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!