Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hiv fertözés vér érintésével?

Hiv fertözés vér érintésével?

Figyelt kérdés
mennyi esélye van HIV et elkapni ugy ha egy viszonylag firss vágás van az ujjamon és hozzáértem vérhez ami egy hivpozitiv embertöl származik

2017. ápr. 30. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
azt úgy nem kapod el, csak ha a te ujjadon is sérüles van!a masik meg az hogy ha szedi a gyógyszert valaki a vírusszamot úgy lecsökkentik, hogy nem fertőz!
2017. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:) félreolvastam bocsanat.ha rajtad vagas van úgy elkaphatod.de nem tudom, hogy levegőn meddig marad fertőző a vírus.
2017. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van rá esély. Ha te vagy ez az ember menj orvoshoz azonnal.
2017. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így sajnos elég nagy rá az esély!
2017. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ajj nemar sracok hipohonder vagyok és nemis biztos h megvolt vágva az ujjam és a kollega sem biztos h barmiféle betegségben szenvedne csak megöl az ideg... azthittem majd leoltanak az emberek h minek aggodok de nem :S
2017. ápr. 30. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
miért hazudnának az emberek? ha volt vágás a kezeden és az hiv pozitív vérrel érintkezett akkor szinte majdnem biztos,hogy elkaphattad! De ehhez mindnek teljesülni kellett ahhoz amit leírtál!
2017. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ami egy hivpozitiv embertöl származik" <----------->


"és a kollega sem biztos h barmiféle betegségben szenvedne"


Döntsd már el, hogy HIV+ a vér, vagy nem!!!


VISZONT!


KICSI az esélye az átvitelnek, a vágás helyén a véred már megalvadt, azon nem fog keresztül diffundálni a másik ember vére, ha egyáltalán ott ért hozzá. És ha exponálódtál is vérrel, koránt sem biztos, hogy az ő vérében kimutatható a kórokozó (viraemia), és ha igen, akkor sem biztos, hogy átkerült rád, szóval nyugodj meg.

Persze megértem, hogy ideges vagy, de ne egy ilyen oldalon keress választ, hanem egy infektológusnál!

Üdv!

2017. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!