Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet véres a köpet?

Mitől lehet véres a köpet?

Figyelt kérdés

Apukám nem dohányzik, viszont mostanában véres flegmás köpetei vannak(nem lesz tiszta vér a keze), és az orra is el van dugulva. Nagynehezen rávettük, hogy elmenjen orvoshoz, ott írtak neki egy "Aktil" nevű gyógyszert (antibiotikum), viszont nem javult túl sokat az állapota (igaz, csak két napja szedi). Viszont mielőtt beteg lett, pont azelőtt permetezett, de szerintem ezt "elfelejtette" mondani az orvosnak...

Volt már valakinek hasonló betegsége? Szerintetek mi lehet?

Igen, tudom hogy a Google a barátom, viszont a legtöbb találat csak a dohányoskoról ír...


2010. máj. 15. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
tüdőrák...
2010. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak véres foszlányok vannak benne, akkor egy masszívabb torokgyulladás is okozhatja, az antibiotikumnak kell egy hét, hogy helyrehozza.

De ha kifejezetten véres a köpet, akkor különféle daganatokat és TBC-t sem lehet kizárni. De gondolom, az orvosnak jó oka volt, hogy nem küldte el tüdőröntgenre, szóval ezen utóbbiak nem valószínűek.

De az is előfordulhat, hogy a permetszer okozott valamiféle nyálkahártya irritációt.

2010. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak véres foszlányok vannak benne, de már jobban van. :)

Tehát jól sejtette a doki, tényleg valami baktériumot szedhetett össze. Azért kételkedtem ebben, mert rajta kívül senki sem betegedett meg a családban. De most már megnyugodtam =)

2010. máj. 16. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!