Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg a hidegtől fázunk meg...

Tényleg a hidegtől fázunk meg és nem a kórokozóktól?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő közrejátszik.
2017. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fordítva. A hideg önmagában nem tud náthát okozni. Ha huzamosabb ideig hideg helyen tartózkodsz, legyengülHET az immunrendszered, amitől fogékonyabbá válsz a vírusokra és a fertőzésekre, de így is csak akkor fogod elkapni a náthát, ha a közeledben valaki megfertőz.
2017. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Helló!


Elöljáróban:nem vagyok orvos.

Szerintem az influenzáról nincs mit vitatkozni, azt a vírust elkapjuk valakitől.

A nátha egy kicsit árnyaltabb. Javarészben azt is elkapjuk, ha pl. utazunk a buszon, megfogjuk a kapaszkodót, - amit előzőleg olyan utas markolt, aki jó nagyot köhögött a tenyerébe, - majd megeszünk egy almát úgy, hogy nem mosunk kezet, szinte biztos a fertőzés. A többi már az immunrendszertől függ.

De azt el tudom képzelni, hogy az ember nyitott szájjal rohan, kiszárad a száj-, gége nyálkahártyája, amitől jobban meg tudnak telepedni rajta a kórokozók, ...

Kedvencem a női "felfázás", amikor szinte biztos, hogy nem a hideg, hanem a fertőződés áll az okok mögött. Okozhatja vagy a higiénia, vagy a helytelen törlés, vagy a tangabugyi ide-oda csúszkálása, ami hozza-viszi a baktériumokat a végbélből a húgycsőbe, hüvelybe.

Üdv.

2017. jún. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 FRICZY válasza:
Nagyrészt igazuk van az előttem szólóknak. Annyival egészíteném ki laikusként, hogy nem mindig úgy van, hogy ha huzamosabb ideig hidegen vagy akkor legyengül a szervezet és elkapod a kórokozókat, hanem a kórokozók az esetek többségében már benned vannak, csak lappangnak, mert az immunrendszered erős addig, amíg nem gyengíted meg pl. hidegen tartózkodással. Azaz ha hidegen vagy, és nem vagy közösségben utána vagy közben akkor is megfázhatsz, mert korábban bármikor a szervezetedbe kerülhetett a kórokozó.
2017. jún. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!