Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 106/36-os vérnyomást mertem...

106/36-os vérnyomást mertem ez mitol lehet? A pulzus meg 96

Figyelt kérdés
Amugy Szklerozis multiplexem van

2017. jún. 22. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég alacsony. Lehet hogy nem iszol elég folyadékot.
2017. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A per érték nagyon alacsony. Okozhatják gyógyszerek, vagy szív-érrendszeri betegségek. Mérd rendszeresen, ilyenkor ún. vérnyomás-naplót kell vezetni, amit megmutatsz a háziorvosnak. Ő annak alapján irányít megfelelő vizsgálatokra.

Azt nem tudom, hogy SM okozhat-e ilyet.

2017. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat
2017. júl. 29. 01:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz: okothat ilyet SM is, bár egyáltalán ez nem jellemző probléma SM-re. Mivel a vérnyomásnak is vannak idegrendszer által vezérelhető szabályozó mechanizmusa, igaz részlegesen, ezért nem zárnám ki kategorikusan.

Hasonlóan mondjuk a belső elválasztású mirigyek szabályozása is: abban is közrejátszanak idegek és az is romolhat mondjuk a melegben (Uhthoff-szindróma).

Igaz valóban egyáltalán nem jellemző vérnyomással az SM-nél.

Nagy melegben egy SM-re kapott gyógyszer mellékhatásaként csökkenhet ennyire is a vérnyomás.

2017. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!