Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit jelent a CT leleten "máj...

Mit jelent a CT leleten "máj megnagyobbodott, denzitása csökkent"?

Figyelt kérdés

Sehogy sem tudom értelmezni, a denzitás a sűrűséget jelenti de így végképp nem értem. Laborom viszont jó.

(A CT nem a májra irányult, csak ez is benne volt a véleményben.)



2017. jún. 30. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Zsírmájad van, ami azt jelenti hogy a zsír felszaporodott a májadban, aminek eleve kisebb a denzitása (sugárelnyelése) mint a májszövetnek. A megnagyobbodás a zsír szaporulat miatt van.
2017. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Májnagyobbodást jelent
2017. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1 válaszoló köszönöm, ez nagy problémát jelent 25 évesen amúgy vagy aggódnom kéne miatta? (Nem küldtek vele sehova)
2017. jún. 30. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egyre gyakoribb fiataloknál is, főleg UH vizsgálatokon szokott kiderülni. Nem mondanám hogy nagyon kell érte aggódni, de azért nem jó hogy ilyen van.

Nem tudom mi az alap problémád, ami miatt CTre mentél, de sok állapottal együtt járhat átmenetileg zsírmáj, pl. epekövesség esetén is lehet, csak hogy egy egyszerűt említsek.

Igazából teendők, ha van súlyfelesleged akkor leadni, de nem is a súlyfelesleg a lényeges, hanem a helyes táplálkozás.

2017. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!