Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Élhet valaki évekig Lyme-kórra...

Élhet valaki évekig Lyme-kórral úgy, hogy nem kezelik? Eljön az a pillant, amikor az ember már kórházba kerül?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha erős az immunrendszere, és le tudja győzni a kórt, akkor nincs probléma, meggyógyul magától is.

Cink akkor van, ha az immunrendszere nem túl erős, esetleg bekap valami más nyavalyát is, és akkor onnantól kétfrontos háborút kell vívnia a védekezősejteknek. Ilyen esetekben lehet számolni hosszútávú károsodással is.

2017. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én történetem a következő. 10-11 éve volt bennem egy kullancs. Nőstény kullancs lehetett, mert úgy emlékszem, nagy, fehér potrohája volt. Nem lett volna gond, bementem volna az orvoshoz, ha nem az egyik legkínosabb területen lett volna, a herezacskómban. Csipesszel kezdtem el kiszedni magamból, de nem emlékszem már, hogyan jött ki, ki jött-e a feje is. Arra sem emlékszem tisztán, hogy volt-e kiütésem azon a helyen, ha nagyon megerőltetem a memóriámat, azt mondom, hogy talán nem, pirosságra sem emlékszem, ráadásul borotválkozás után is az szokott lenni nekem valamelyest, így hihettem azt is, hogy attól piros (ha esetleg az volt mégis). Az viszont tény, hogy mostanság vannak olyan tüneteim, amik például a Lyme-kórnál is szoktak lenni. Tudom, hogy sok minden mástól is lehetnek ezek a tünetek, de a fejemben motoszkál, lehetséges, hogy már 10-11 éve Lyme-kóros vagyok.
2017. júl. 17. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:
évekig tünetmentes lehet, de vérböl kimutatható ha fertözött vagy.de lehet csak ráparazol es beképzeled.en anno voltam taborban 13 kullancs volt bennem, de semmi bajom nem lett.lekopogom.
2017. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2017. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De mit mondjak a háziorvosnak? Szeretném Lyme-kórra nézetni a véremet, mert 10 éve bennem volt egy kullancs?
2017. júl. 17. 21:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha valóban Lyme-kóros vagyok, akkor nálam 10-11 év után már nemigen termel antitestet a szervezetem, így gondolom, többször meg kell ismételtetni a vérvizsgálatot. Az a gond, hogy nem tudok válogatni az orvosok között. Egy háziorvosom van.
2017. júl. 17. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ist..hegyi klinika bizonyos neurolóügusa mindenkit lymetesztnek vet alá, majd a teszt kihozza, hogy krónikus lymeja van ha az lehet és más betegséggel küszködő betegeket félrekezelhetik. Rokonomat kezelték félre így, sclerosis multiplexe van és krónikus lájm ellenkapott kezelést sok drága antibiotikummal. Eredmény: másik kórházba kellett menni, ahol megállapították a sclerosis multiplexet. Lyme kezelés alatt jelentősen romlott az állapota mind a diagnosztizált tüneteket mind az EDSS skála szerinti rokkantsági fokozatát tekintve.

Ha orvos beutalja, akkor kórházba kerül.

2017. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el!. Benne van, hogy mennyi a lappangási ideje.

Szerintem nem vagy Lyme kóros.

[link]

2017. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Klinikan 10 ezer Ft-ert megvizsgalnak.
2017. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Több mint 10 évvel a kullancs-csípés után kezdtek reumával kezelni. Több éves felesleges kezelés után derült ki, hogy Lyme kórom van. Két hetes gyógyszeres kezelés után elmúltak a tünetek.
2018. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!